• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Последна активност на wolverine

 • wolverine
  wolverine одговори на темата Dragonball makedonski.
  Од драгонбол има претерано многу серии и епизоди, не само тие што ги даваа кај нас. така да не би требало да се ограничуваш на...
 • wolverine
  wolverine реагираше на мислењето на Fredy во темата Cyberpunk 2077 со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Играва ни од далеку не ги оправдува огромните хардверски побарувања. Дну-дна! Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Intel Core I7-4790K.
  90% од времето Idle ќе биде, така дa тие 90w нема никогаш да ги достигне :D
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Intel Core I7-4790K.
  Можеш и да го пренамениш пример, склопи си HTPC/Homeserver/Storage и тн и користи го дур не рикне матичната. Во спортивно продај го сега...
 • wolverine
  wolverine реагираше на мислењето на Gilfoyle во темата Царина и данок за пратка преку ДХЛ? со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  r/unpopularopinion Уште не ги разбирам луѓето што на сто теми и сто постови со точно до денар ставени давачки се жалат по форуми...
 • wolverine
  Поздрав до сите Сакам да ставам акцент на две важни работи. 1. Во последните неколку месеци приметена е зголемана злоупотреба на...
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Cyberpunk 2077.
  Можеби ќе и дадам шанса во наредниов период, мада не сум нешто по Sci-Fi игри затоа и не ми се допаѓа иницијално. Повеќе сакам реални игри.
 • wolverine
  wolverine реагираше на мислењето на Avid во темата Cyberpunk 2077 со Хаха Хаха.
  Брат, твојот аватар не е Волверин туку се само двајца зинати бетмени во профил, свртени еден кон друг. Само ти ја лепам вистината.
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Cyberpunk 2077.
  Да, ова е за сите што ја величат Cyberpunk. Братче јас ви ја лепам вистината.
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Cyberpunk 2077.
  Неоптимизирана и глупа игра со напумпан маркетинг. Има 100% поубави игрици да се играат него овие глупости.
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Предлог монитор - Ultrawide.
  Јас сакав да купувам Ultrawide 34" со IPS и минимум 100Hz пред некое време од овде чисто ради што би имал можност да го проверам на лице...
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Начин да апгрејднам?.
  Како што разбрав, имаш пари да студираш во странство, а за кејфот да си го направиш со подобра графичка не сакаш да дадеш повеќе од...
 • wolverine
  wolverine реагираше на мислењето на gdamjan во темата DIY NAS Решенија со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  OpenZFS 2.0.0 is here https://github.com/openzfs/zfs/releases/tag/zfs-2.0.0
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Payoneer картичка.
  Наместо If(!user_submitted_documents) { printReminder(); } тие прават printReminder();
 • wolverine
  wolverine одговори на темата Payoneer картичка.
  Ова преку обична пошта така? Јас за вака сензитивни работи користам ДХЛ секогаш, за 20-30 долари плус мирен сон ќе имам.
На врв Дно