1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. damil

  damil
  Gaining Experience

  564
  471
  2 Јануари 2015
  Машко
  Каде го има во БГ?
  Има ли можност за поврат на ДДВ?
   
 2. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Intern

  45
  42
  26 Декември 2018
  Машко
  Го има на pre-order во Пласио (Август). Во неколку други помали продавници донеле неколку броја и ги распродале брзо, (Инфо од БГ М365 ФБ група). На лагер нема ништо најверојатно.

  Поврат на данок од БГ (Пласио) нема.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  Gaining Experience

  564
  471
  2 Јануари 2015
  Машко
  Штета. Ќе си го почекаме во Јужна Македонија. Патриотски со -19%.
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Intern

  45
  42
  26 Декември 2018
  Машко
  Најверојатно ќе го добијат и во Солун во исто време крај на Јули почеток на Август па да може да се заштеди некое евро. Во план ми е да го земам ако цената е во нормални граници.
   
 5. damil

  damil
  Gaining Experience

  564
  471
  2 Јануари 2015
  Машко
  Искрено не дека ми менува дали е про или стариот, ама не е лошо да се почека да не пуштат попуст на стариот.
   
 6. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  119
  57
  19 Септември 2017
  Машко
  Мобелих викаат 33 000 ден.

  Што е разумна цена.

  Но прво треба да го добијат па да го продаваат. :)

  А мислам дека Август е веќе доцна за скутер .
  Сега е касно а не Август.

  Про вреди за 100 евра разлика.
  Имам постирано едно клипче поназад има многу подобрувања.(батерија , мотор, преклоп итн)
   
  На NikacXMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  225
  356
  8 ноември 2009
 8. bakigvg

  bakigvg
  Intern

  65
  24
  28 Јуни 2016
  Машко
  Не е тротинет, но е електричен. Каде има добра понуда кај нас за овие City Coco Сити Коко.jpg
   
 9. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,862
  3,914
  28 oктомври 2008
  На Peceto и damil им се допаѓа ова.
 10. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Intern

  45
  42
  26 Декември 2018
  Машко
 11. bakigvg

  bakigvg
  Intern

  65
  24
  28 Јуни 2016
  Машко
  За овие сум запознаен, баш вчера ги гледав но имаат само со едно седиште. Ми треба со две седишта, ќе пристигнеле за околу месец дена.
   
 12. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  119
  57
  19 Септември 2017
  Машко
  Последна промена: 6 Јуни 2019
 13. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  362
  167
  28 ноември 2014
  Машко
  На lumixoid и Goran. им се допаѓа ова.
 14. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  336
  241
  13 Март 2015
  Машко
  Последна промена: 8 Јуни 2019
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  2,897
  3,223
  18 Април 2007
  На Majestic и damil им се допаѓа ова.
 16. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  713
  694
  5 Април 2015
  Машко
  Заебано ова да останеш без горниот управувачки дел на скутерот.
   
 17. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,483
  4,261
  23 Јуни 2015
  Машко
  Проблемов е што подфрлил тимот за контрола на квалитет. Но, како и да е сепак останува за поздрав оваа изјава од Шаоми. Прецизен опис на проблемот, со сериски броеви и признавање на грешката. Тоа е компанија на место, за разлика од јаболкото која нема никаков однос со потрошувачите.
   
  На џонидерп и Скоти им се допаѓа ова.
 18. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,434
  1,858
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Го проверив мојот, не е од "фаличните".

  Инаку, дали некој го модувал со дашборд од про? Ми стигна дашбордот, па да сподели некој искуство?

  Читам дека не можело BT да се флешува, иако работело и така без проблем, само со флешување на FW. На друго место пушува дека можело да се флешува и BT преку st-link...

  Некој?
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  362
  167
  28 ноември 2014
  Машко
  Мобеликс донеле ПРО, 33.800ден.
   
 20. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Intern

  45
  42
  26 Декември 2018
  Машко
  Очекувано - крајно ретардирана цена.
   
 21. smole

  smole
  Unstoppable

  2,897
  3,223
  18 Април 2007
  Сигурно пак не издаваат фискална.

  Ќе чекам да го донесат Ми стор во Јули/Август, така ми одговорија во порака.
   
 22. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  251
  197
  9 Јули 2015
  Машко
  Момци дали некој би знаел некаде каде би можел да набавам ваков штраф или само долниот дел како што е означено на сликата локално низ Скопјево? Од механизмот таму за кревање/спуштање на рачките е.
   

  Прикачени датотеки:

 23. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,091
  626
  2 Мај 2011
  А колку треба да е ?
   
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,483
  4,261
  23 Јуни 2015
  Машко
  Џабе треба да го даваат.
   
 25. smole

  smole
  Unstoppable

  2,897
  3,223
  18 Април 2007
  Mi Greece:

  "Looking forward to getting mi electric scooter pro? Now you can see it closely at our #mistoregreece shop at My Golden Hall before it's released. Stay tuned for pre-order!"

  Кај и да е ќе отворат pre-order, цената останува да ја кажат.
   
Слични теми
 1. riki_staff
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  944
 2. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  594
 3. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,690
 4. SpiritBond
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  937
 5. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  463
Вчитување...

Сподели

Вчитување...