1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,442
  13,587
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не ти туку тие што купиле од тебе ваљда
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  922
  1,110
  9 Јуни 2011
  Машко
  Субвенции има за купците на скутер/тротинет, не за продавачите.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  80
  72
  26 Декември 2018
  Машко
  Денес до 12 Часот пристигнале 200 барања а субвенции со што квотата е исполнета и средствата исцрпени..
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  507
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  ИСЦРПЕНИ СРЕДСТВАТА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЕЛЕКТРО ТРОТИНЕТИ


  Град Скопје ги информира граѓаните дека се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување електро тротинети , односно денеска до 12 часот се пристигнати околу 200 барања.

  Со ова, условот за завршување на јавниот повик е исполнет, а барања на граѓаните за субвенции за електро тротинети вработените во Архивата на Град Скопје нема да ги примаат.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  166
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Со закон ќе се регулираат патеките за електрични велосипеди

  Прашањето сега е дали ова ќе значи дека постепено ќе се лимитира употребата на овие превозни средства во смисла, не смееш на тротоар,не смееш повеќе од 8км/ч и на крај луѓето да престанат да ги купуваат? Бидејќи не верувам дека Скопје може да измисли инфраструктура специјално за тротинетиве во следниве 10 години.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  80
  72
  26 Декември 2018
  Машко
  Да не се лажеме, во нашата држава уште не функционираат велосипедските патеки (Освен во некој делови во Скопје) така да ние сме далеку од реалноста за било каква имплементација на истото.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Шиткам празни ЦД-иња за анти-радар. :hay:
   
  На tamamuzicar, -={K-O-R-U-N}=-, Draynor и уште 13 други им се допаѓа ова.
 8. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  281
  10 Јуни 2011
  Машко
  остај ги субвенциите настрана, пиши ни нас овде што ЕЛЕКТРИЧНИ СКУТЕРИ имаш за продавање, ние сме ти златни муштерии :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  20190628_145507.jpg 20190626_130129.jpg 20190626_120657.jpg
  Вакви Нешто
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  166
  123
  21 ноември 2012
  Машко
 11. mitevski83

  mitevski83
  Intern

  5
  1
  18 Февруари 2018
  Машко
  Здраво

  Би прашал мислење за модел Hamachi ET-A2 . Девока би го возела инаку за мн кратки релации . Номално прочитав карактеристики за овој модел, би рекол дека 50кг без проблем ке ги вози на рамно но би ценел нечие искуство или мислење + .Сервис и резервни делови и општо оджувањето како се прави и колку чини горе доле.

  HAMACHI ET-A2
   
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Со сток слика и 3 збора опис, јас не би ни помислил да им дадам пари.

  Хамачи општо ги избегнувам поради чкарт робата што ја имаат. Исто за сервис сум слушнал дека се за никаде, иако не мора да значи дека е точно.

  Конкретно за тротинетов, некако тркалата му се ептен мали, не знам како би бил за стабилност. Инаку би требало да врши работа, само прашање е колку време.

  Јас лично би стегнал заби и би додал уште 10.000 мкд за M365.
  Ако имате можност од Грција со taxfree, излегува околу 325€ или 20.000 мкд. Така што мислам дека кинескивo сра*а од Хамачи за 14.000, нема поента да се купува.
   
  tamamuzicar, mitevski83, BEST и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  507
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако е шраф не го вади :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  507
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  Не го извадив нормално.

  Препорака кај да го однесам да ми ја сменат гумата?
  Задната сам ја мењав и се измачив....


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. smole

  smole
  Unstoppable

  3,076
  3,545
  18 Април 2007
  Јас вака на штраф од кола отидов на вулканизер со течна гума ми ја залепија гумата, не знам дали ќе може истото и за ова да се направи...
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со чеп.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  HI Store имаат сервис, 600мкд е промена на гума. Нормално со твоја гума.

  Малку трпение, 2-3 пива и сам ќе си ја смениш.
   
  На tamamuzicar и BEST им се допаѓа ова.
 20. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  166
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Едно прашање до вие што веќе си ги користите подолг период скутерчињата...дали само на пешачки патеки(тротоари) ги возите или ги терате и по главни улици?Пошто на youtube глеам странците ги цепат по улици.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Зависи. Претендирам да возам по вело патека доколку има. Втора опција, воедно и најспора е тротоар. Доколку улицата е поширока, најдобро и најбрзо ми е по улица.

  Булеварите ги избегнувам пошто летаат со коли, а има и ликови кои мислат дека го ослободиле Скопје и им сметаш за 20цм од лентата.
  Лично ми се нема случено, но сум слушнал дека намерно возат накај тебе, за да бегаш...
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 22. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,905
  2,477
  21 Јануари 2011
  Машко
  Верувај скоро сите бегаат од тебе, некој и у друга линија се престројуваат, од страв да не паднеш, да не те прегазат.
  У америка на пешачки не смее точак да се вози. Полиција ги сопира и казнува.
   
  tamamuzicar, Makedonec^ и на Скоти им се допаѓа ова.
 23. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Точно. Но не се сомневам дека има идиоти.

  Инаку 2 најчести рути кои ги возам:

  Шампионче > Дебар Маало ~ 10-12мин
  Дебар Маало > Капитол Мол ~ 18-20мин
   
  tamamuzicar, Makedonec^ и на mkiptv им се допаѓа ова.
 24. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Дечки ја земав про и одма му стаив кастом firmware, тротинетчето си спие 31 иде, има голема помош и разлика на угорници за разлика од Stock firmware
   
  tamamuzicar, Draynor, goranzoran и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  140
  180
  5 Април 2011
  Машко
  Немој ѓавол да те тера да го купиш, ефтин е ама само проблеми.
  Xiaomi и ништо друго моментално што има тука на пазарот.
  Имаш и копија на Xiaomi, од Хамачи се, тие се многу подобри од A2ката
   
  На mitevski83 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  661
 2. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,176
 3. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  683
 4. Delicon
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  463
 5. Makedonec^
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  222
Вчитување...

Сподели

Вчитување...