• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Потполно се согласувам дека не е на топ ниво. Можеби со наредниот пиксел ќе го достигнат тоа ниво.
Софтверот не е испеглан, едни Vivo со X70 Pro plus имаат подобар резултат со истиот сензор. Ама сепак Pixel ги тепа иПхоне и Samsung во текстури и детали, за мене најважна категорија
 

GetSchwifty

Gaining Experience
22 февруари 2020
58
81
Софтверот не е испеглан, едни Vivo со X70 Pro plus имаат подобар резултат со истиот сензор. Ама сепак Pixel ги тепа иПхоне и Samsung во текстури и детали, за мене најважна категорија
Ќе го средат со апдејти најверојатно. Google Camera како апликација им е врв. Процесирањето е лудило. Сега резултатите се такви поради Tensor процесорот. Ќе треба и него да го усовршат со софтверот да им биде тип топ.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ќе го средат со апдејти најверојатно. Google Camera како апликација им е врв. Процесирањето е лудило. Сега резултатите се такви поради Tensor процесорот. Ќе треба и него да го усовршат со софтверот да им биде тип топ.

Ќе видиме се надевам, мене задутре ми стига Pixel 6, и предвидувам дека MI11U со Gcam ќе го победи лесно.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

@Necromancer

@PandaBomber

@gdamjan

Само да ви доловам за што пишувам низ темите, не се работи за хејт, него за објективност. Google сеуште немаат направено флагшип, и не планираат да прават.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,090
823
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Малце повеке превисока цена али тоа е!
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4,322
4,087
Малце повеке превисока цена али тоа е!
Жалосно што телефонов пак ќе биде Zadnja rupa na svirali со вакви комични цени. Штета.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
877,123
Членови
30,681
Најнов член
nikolovski1990
На врв Дно