• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Да се цитирам од другата тема, пост од пред неколку дена, напишан пред да го видам твитот,

Уште не сум изгледал се што треба, тек сега седнувам нa PC. Јас спомнав и на друга тема и туке ќе спомнам, нити една година до сега, а се кладам уште сега 100% дека Pixel не може да биде покомплетeн продукт од оние на Apple/Samsung, за грото од корисници. Секогаш тоа што се најавува не излага во реалност, па така ќе се сложам делумно со @vlavot

Традицијата продолжува


П. С. Мене ништо не ми менува, не гејмам на телефон а не ни планирам во иднина, Pixel се зима примарно ради камера, и евентуално софтвер, се друго е бонус.
 
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Да се цитирам од другата тема, пост од пред неколку дена, напишан пред да го видам твитот,Традицијата продолжува


П. С. Мене ништо не ми менува, не гејмам на телефон а не ни планирам во иднина, Pixel се зима примарно ради камера, и евентуално софтвер, се друго е бонус.

И уште едно, ако нема некој сетинг ова е катастрофа

 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Not looking good.....не е лошо и некои негативни страни да се знаат, можеби е изолиран случај, јас не се секирам затоа што ќе го имам за 20-на дена до тогаш сигурно ќе има апдејт/2.

Камерата сега за сега изгледа како повеќето од оптимизациите да се директно портирани од старите драјвери/сензори, секако дека е значајно подобра, но не е на своето највисоко ниво.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4,322
4,087
Тоа е затоа што луѓето се малку разочарани. Немаат некој фичр што онака ги паѓа на газ. А мислеа дека ќе има.

Искрено се надевав на многу подобри фотографии. И пред се многу повеќе опции за исклучување на процесирања.

Можат.

Ги смрзело.

Затоа си јадат хејт.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
За фото јас не се умарам ќе се среди, а има и кастом GCAM.

Ме нервираат хардверски недостатоци.
 

Gecas12

Gaining Experience
27 септември 2019
56
54
Конечно некој да го спомнит фингерптинт скенерот, коке гледам ревјуа мене ме болет очиве од светлината, да не зборвам дека А51 имат побрз фингерптинт. Ова да се десит на С серија немат од уста да го истает ревјуери на јутуб
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4,322
4,087
Конечно некој да го спомнит фингерптинт скенерот, коке гледам ревјуа мене ме болет очиве од светлината, да не зборвам дека А51 имат побрз фингерптинт. Ова да се десит на С серија немат од уста да го истает ревјуери на јутуб
Паднаа на помодарството и треба да јадат хејт. Секој кој не става капацитативен фингерпринт од страна во копчето за палење треба да си јаде хејт. Максимален хејт. Најзаслужено. Зошто потпаднал на маркетинг. Како S10mini како Поко.

@psyside ееееееее гкам да треба на пиксел, кое дно-дна, кое дереџе...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
@psyside ееееееее гкам да треба на пиксел, кое дно-дна, кое дереџе...

Баш така, фотографиве со кои комуницирам буквално кажаа дека GCAM програмерите се пред google во моментов (базирано на RAW/JPG фотографии од P6) во развој на портовите....:)

Има споредба каде OP8P го тепа P6
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,473
1,908
Тоа е затоа што луѓето се малку разочарани. Немаат некој фичр што онака ги паѓа на газ. А мислеа дека ќе има.

Искрено се надевав на многу подобри фотографии. И пред се многу повеќе опции за исклучување на процесирања.

Можат.

Ги смрзело.

Затоа си јадат хејт.

Не постои телефон од Гугл што бил направен и бил добар.
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,149
3,034
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
View: https://youtu.be/Vr0T-KDpK9Q


Ова е ужас за пикселот 6 про, катастрофално лоши резултати за држење батерија и тоа со 5004mah.

Huawei p50 pro со 4400mah држи солидни, доста подобро од пиксел 6 про.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Да се изгледа цело обавезно.

6:55 особено.


Tisi haiter hhhh
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,811
1,102
За колку време отприлика се рутира Пикселот и кога може да ги очекуваме некои од овие Пиксел апликациите за Тенсор да ги пробаме на Снапдрагон?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
За колку време отприлика се рутира Пикселот и кога може да ги очекуваме некои од овие Пиксел апликациите за Тенсор да ги пробаме на Снапдрагон?

1 месец максимално, најмалку android 11, а може да бидат и ексклузивни за A12.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,895
1,533
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,783
29,766
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
IMG-4df6d1ac36ca2610ee5fcfb5393cdbdf-V.jpg

Стигнат во USA, сега да поминат и двете недели да ми го донесат....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
877,127
Членови
30,681
Најнов член
nikolovski1990
На врв Дно