1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. donbobi

  donbobi
  Intern

  9
  0
  16 Јануари 2018
  Ми треба некој кој има Пајонир или Скрилл да ми плати нешто од 30$ , парите ви ги давам во кеш или по ПП?
   
 2. sinan

  sinan
  Intern

  14
  4
  18 Февруари 2018
  Машко
  значи ако примам исплата од некој сајт на мојот пај пал и само ги препратам парите на друг пај пал немам никакви обрвски према ујп затоа што што човекот ке ми ги исплати кеш нормално со провизија
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  51
  31
  14 Февруари 2019
  Чекајте може да примаме пари на МК ПејПал? Знам дека не можеме да ги извадиме во банка, ама може да се прима без никакви ограничувања и да си стојат парите, да се трошат онлајн или да препраќаме од наш на друг ПејПал?
   
 4. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  826
  946
  9 Јуни 2011
  Машко
  Зошто би ти имал ти допирна точка со банката?
  Банката ти ги гледа парите само кога ќе ти легнат на сметка.
  Во оваков случај немаш никаков контакт со банката, така да немаш проблеми со УЈП.
   
 5. sinan

  sinan
  Intern

  14
  4
  18 Февруари 2018
  Машко
  тоа ме интересираше а некој совет како да подесам акаунт за да примам пари на пеј пал во македонија не планирам да ги вадам само за онлајн шопинг или евентуално со преку друг човек да ги извадам поздрав и фала на одговорот
   
 6. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,291
  2,861
  4 Септември 2008
  Не е можно тоа, пишано е на претходните страници.
   
 7. sinan

  sinan
  Intern

  14
  4
  18 Февруари 2018
  Машко
  па ако ставиме земја на пример бугарија или словенија нема ли да може да се примаат пари?
   
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,291
  2,861
  4 Септември 2008
  Неможеш да го верификуваш профилот и да примаш пари на акаунтот, ќе ти седи за украс.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  8,618
  8,363
  24 Јуни 2009
  Машко
  Миљарда пути зборено, ама кој да чита.
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Prasalnika

  Prasalnika
  Intern

  3
  0
  8 Јуни 2019
  Ti gi pustija posle 1 den bez nikakva verifikacija?
   
 11. Prasalnika

  Prasalnika
  Intern

  3
  0
  8 Јуни 2019
  mi pustija pari na pay pal ama mi stojat on hold. barase opcija da potvrdam ili broj na shipping order (sto sum prodala) ili pak service. kliknav na service i mi potvrdi samo so zeleno stiklirano i deka ke mi pratat mail. dali nekoj imal vakov slucaj?
   
 12. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,246
  1,018
  26 Април 2013
  Машко
  Каков PayPal имаш?

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 13. Prasalnika

  Prasalnika
  Intern

  3
  0
  8 Јуни 2019
  Imam na visa electron vo tutunska banka, registriran so slovenska adresa
   
 14. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  826
  946
  9 Јуни 2011
  Машко
  Стандард процедура им е тоа, ќе ти ги држат некое време, зависно од тоа каков „рејтинг“ имаш ти во очите на Пејпал.
  Мене макс ми ги држат 24 часа, но знам за случаи во кои ги држат и до 10 дена.
   
 15. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  491
  392
  20 ноември 2013
  Машко
  испраќачот треба да потврди дека го има добиено платеното и веднаш ќе ги ослободат средствата.

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
 16. karpalak

  karpalak
  Intern

  36
  10
  2 Декември 2018
  Значи за да можам да примам пари на paypal мора да иам само кредитна картична од друга држава? Да извадам од друга држава и ако ја ставам ке можам да примам пари на paypalot?
   
  Последна промена: 11 Јуни 2019
 17. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  51
  31
  14 Февруари 2019
  Иако немам користено, ќе се обидам да ти одговорам колку што можам. За да користиш ПејПал, треба да го регистрираш како жител на друга држава, да го поврзеш со картичка од банка од истата држава, и после одредена сума да докажеш дека информациите кои си ги навел се точни.

  Воедно демек работат нешто овие Ќе се стимулираат значајни унапредувања на пазарот на платежни услуги во земјава , ако навистина решиле да работат, а не само да лажат, може и ќе добиеме ПејПал.
   
 18. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  176
  96
  7 Март 2015
  Јас имам активирано пејпал со наша картичка ама како житрл на друга држава. Скроз на почеток можеше да се регистрираш како жител на словенија и да примаш пари.

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 19. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  13
  3
  26 Април 2019
  Можеш да примаш пари и без картичка.. Само често ќе те блокира..
   
 20. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  69
  18
  21 Мај 2018
  Јас користам веќе 5 години Словенски пејпал со картичка од НЛБ наша, ми истече старата, на нова ЛИНК си напрајв гајле нема, плаќам, вадам, све.
   
 21. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,736
  1,485
  22 oктомври 2012
  Машко
  Во кои случаи ќе те блокира...? Колку е тоа често...? Ова од искуство збориш, или од ракав тресеш нешто што си читал по интеренет/форумов...?
   
 22. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  13
  3
  26 Април 2019
  Од искуство.. Sorry this action cannot be completed.. Нешто така беше еророт..


  Ако сакаш да направиш трансакција некогаш блокира некогаш не.. Но дефинитивно е поголема шансата.. Најчесто се средува по два-три дена... Но некогаш упорно блокира
   
 23. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  51
  31
  14 Февруари 2019
  Има некој плус инфо околу работава со доаѓање на ПејПал (инсајдерско, аутсајдерско)?
   
 24. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,291
  2,861
  4 Септември 2008
  Септември ќе биде.
   
 25. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  51
  31
  14 Февруари 2019
  Тролање или сериозно?
   

Сподели

Вчитување...