1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  онака, да кренеш раце и да се откажеш, па да креираш нов, и се така до бесконечно.
  ако не можеш да си го верификуваш профилот со локални документи, заборави го тој акаунт.
  Make sure да ги извадеш/искористеш сите пари на акаунтот пред да ти го лимитираат.
   
 2. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
  Ви пишав.. Имам решение
   
 3. asks122

  asks122
  Intern

  11
  1
  18 Јули 2019
  Машко
  Користев Paypal 2-3 години, сега акаунтот ми е лимитиран и не можам да праќам пари ниту на сметка ниту на некој друг Paypal акаунт. Совет за како да ги извадам парите? Фала.
   
 4. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Словенски ти е?
  Уствари каков и да ти е, ако имаш врзано било каква банкарска сметка - ќе ти ги пуштат парите на таа сметка после 180 дена.
  Ова е така за во случај некој да отвори диспјут во наредните 180 дена, да има од каде да му вратат пари.
  Најдобро ти е да им се јавеш директ на тел. број +35314369111 и да им објасниш ситуацијата на техничка подршка.
   
 5. asks122

  asks122
  Intern

  11
  1
  18 Јули 2019
  Машко
  како да му ѕвонам на овај број? и како да се вадам шо да му речам
   
 6. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Јас најчесот преку Скајп им ѕвонам.
  Тоа како ќе се вадиш ти си знаеш најдобро :)
   
 7. asks122

  asks122
  Intern

  11
  1
  18 Јули 2019
  Машко
  денес му пуштив верификација од локација демек кај живеам, ама нема да се совпадни дека сум пишан словенија а овде пиши македонија, улица и др работи сие исто. шо ќе биди?
   
 8. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,827
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  Сериозно...? Очекуваш некој да ѕирне во иднината, и да ти каже шо ќе биди...? Ненормална работа, ваквите постови во темава, и во уште неколку други теми поврзани со Payoneer, вадење пари, плаќање даноци, и слични к*рци-палци, ги поминаа сите можни граници, само се појавуваат некои нови фаци со едни те исти прашања секој е*ан ден... Да му се одмили форумов на човек...
   
 9. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
  Ако се толку глупи можи да го прифатат.. Ако не или ќе го одбијат или ќе го затворат акаунтот и ќе чекаш 180 дена
   
 10. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
  Дебре..
  И јас сум бил таму на почетокот ... И јас досадвав со 1000 прашања.. Ама ми објасниле..
   
  На asks122 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,827
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  Само што го разгледав твоето „богато“ портфолио од цели 16 поста на форумов, и не гледам баш дека си досадвал со прашања, барем не на форумов...

  Инаку, чисто информативно, не практикувај пост под пост, зошто има санкции...
   
 12. asks122

  asks122
  Intern

  11
  1
  18 Јули 2019
  Машко
  форумот е за луѓе ко мене и ко тебе, а ти како ќе ги прифатиш останатите луѓе е твоја одлука.. ако се осеќаш за нешто повеќе немора да одговараш воопто
   
  На btkabadajche му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,827
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  Така е, нема збор тука, само разликата е во тоа што веројатноста луѓето како тебе да престанат да го посетуваат форумов е многу поголема... Постот што го цитираше не се однесува само на тебе, прочепај малку подетално по темава и другите слични теми, и ќе видиш колку го имаат поставено истото или слично прашање, и колку од нив се сеуште активни на форумов... А тоа што те мрзи да прочепкаш малку повеќе низ форумов за да го најдеш одговорот на прашањето што го постави, е друг муабет...
   
 14. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,018
  2,558
  21 Јануари 2011
  Машко
  Пиши ми ПП за која сума се работи ако се исплати ќе ти ги извадам.
   
 15. Daviddd

  Daviddd
  Intern

  6
  1
  17 Јуни 2018
  Машко
  Пред два дена ми пристигна на емаил известување дека треба да поднесам документи за идентификација, бидејќи ја поминав границата до која можев да примам пари. Изумив да ставам друг пејпал акаунт со цел да го избегнам овој проблем. Инаку пејпалот ми е словенски преку нлб тутунска банка. Во моментов можам да праќам пари на сметка, па некој да ми даде совет , дали да ги оставам парите на пејпалот или да ги пратам сите пари на нлб сметката?
   
 16. efto

  efto
  Gaining Experience

  294
  253
  19 Април 2007
  @Daviddd
  Вади ги додека можеш, наредниот пат може и повлекувањето на сметка да ти го блокираат.
  Втора опција е да ги пратиш на друг пејпал акаунт доколку праќањето не е блокирано.
   
 17. asks122

  asks122
  Intern

  11
  1
  18 Јули 2019
  Машко
  Оваа порака ми стигна на PayPal, дали после оваа порака почнуваат да се одбројуваат оние 80 дена или треба да поднесам барање за да почнат да се одбројуваат тие 80 дена?
  [​IMG]
   
 18. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
  Акаунтот е лимитиран, ако не поднесиш документи за одредено време акаунтот се затвора или се лимитира уште повеќе
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  383
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  +1
   
  На aleksandarro и btkabadajche им се допаѓа ова.
 20. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,663
  2,515
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 21. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
 22. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  853
  1,414
  12 Септември 2013
  Машко
  Login е далеку од порталче. Разгледај, прочитај.
   
  DonFrozex, btkabadajche и на Astraion им се допаѓа ова.
 23. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  124
  214
  6 Мај 2019
  Женско
 24. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  587
  986
  16 Јануари 2016
  Машко
  Потврдено.... Извор: истиот од првиот линк погоре. Сеа It.mk ќе напишат статија со извор од изворот и пејпал од Понеделник кај нас готово.
   
 25. krema

  krema
  Professor

  10,133
  9,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Само лавабо, ќе биде и тоа. :)
   

Сподели

Вчитување...