1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

1. DonFrozex

DonFrozex
    Practice makes perfect

938
    1,130
    9 Јуни 2011
    Машко
    онака, да кренеш раце и да се откажеш, па да креираш нов, и се така до бесконечно.
    ако не можеш да си го верификуваш профилот со локални документи, заборави го тој акаунт.
    Make sure да ги извадеш/искористеш сите пари на акаунтот пред да ти го лимитираат.

2. btkabadajche

btkabadajche
    Intern

21
    7
    26 Април 2019
    Ви пишав.. Имам решение

3. asks122

asks122
    Intern

11
    1
    18 Јули 2019
    Машко
    Користев Paypal 2-3 години, сега акаунтот ми е лимитиран и не можам да праќам пари ниту на сметка ниту на некој друг Paypal акаунт. Совет за како да ги извадам парите? Фала.

4. DonFrozex

DonFrozex
    Practice makes perfect

938
    1,130
    9 Јуни 2011
    Машко
    Словенски ти е?
    Уствари каков и да ти е, ако имаш врзано било каква банкарска сметка - ќе ти ги пуштат парите на таа сметка после 180 дена.
    Ова е така за во случај некој да отвори диспјут во наредните 180 дена, да има од каде да му вратат пари.
    Најдобро ти е да им се јавеш директ на тел. број +35314369111 и да им објасниш ситуацијата на техничка подршка.

5. asks122

asks122
    Intern

11
    1
    18 Јули 2019
    Машко
    како да му ѕвонам на овај број? и како да се вадам шо да му речам

6. DonFrozex

DonFrozex
    Practice makes perfect

938
    1,130
    9 Јуни 2011
    Машко
    Јас најчесот преку Скајп им ѕвонам.
    Тоа како ќе се вадиш ти си знаеш најдобро :)

7. asks122

asks122
    Intern

11
    1
    18 Јули 2019
    Машко
    денес му пуштив верификација од локација демек кај живеам, ама нема да се совпадни дека сум пишан словенија а овде пиши македонија, улица и др работи сие исто. шо ќе биди?

8. Alucard

Alucard
    Шериф

1,827
    1,660
    22 oктомври 2012
    Машко
    Сериозно...? Очекуваш некој да ѕирне во иднината, и да ти каже шо ќе биди...? Ненормална работа, ваквите постови во темава, и во уште неколку други теми поврзани со Payoneer, вадење пари, плаќање даноци, и слични к*рци-палци, ги поминаа сите можни граници, само се појавуваат некои нови фаци со едни те исти прашања секој е*ан ден... Да му се одмили форумов на човек...

9. btkabadajche

btkabadajche
    Intern

21
    7
    26 Април 2019
    Ако се толку глупи можи да го прифатат.. Ако не или ќе го одбијат или ќе го затворат акаунтот и ќе чекаш 180 дена

10. btkabadajche

btkabadajche
    Intern

21
    7
    26 Април 2019
    Дебре..
    И јас сум бил таму на почетокот ... И јас досадвав со 1000 прашања.. Ама ми објасниле..

На asks122 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Alucard

Alucard
    Шериф

1,827
    1,660
    22 oктомври 2012
    Машко
    Само што го разгледав твоето „богато“ портфолио од цели 16 поста на форумов, и не гледам баш дека си досадвал со прашања, барем не на форумов...

Инаку, чисто информативно, не практикувај пост под пост, зошто има санкции...

12. asks122

asks122
    Intern

11
    1
    18 Јули 2019
    Машко
    форумот е за луѓе ко мене и ко тебе, а ти како ќе ги прифатиш останатите луѓе е твоја одлука.. ако се осеќаш за нешто повеќе немора да одговараш воопто

На btkabadajche му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Alucard

Alucard
    Шериф

1,827
    1,660
    22 oктомври 2012
    Машко
    Така е, нема збор тука, само разликата е во тоа што веројатноста луѓето како тебе да престанат да го посетуваат форумов е многу поголема... Постот што го цитираше не се однесува само на тебе, прочепај малку подетално по темава и другите слични теми, и ќе видиш колку го имаат поставено истото или слично прашање, и колку од нив се сеуште активни на форумов... А тоа што те мрзи да прочепкаш малку повеќе низ форумов за да го најдеш одговорот на прашањето што го постави, е друг муабет...

14. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

3,018
    2,558
    21 Јануари 2011
    Машко
    Пиши ми ПП за која сума се работи ако се исплати ќе ти ги извадам.

15. Daviddd

Daviddd
    Intern

6
    1
    17 Јуни 2018
    Машко
    Пред два дена ми пристигна на емаил известување дека треба да поднесам документи за идентификација, бидејќи ја поминав границата до која можев да примам пари. Изумив да ставам друг пејпал акаунт со цел да го избегнам овој проблем. Инаку пејпалот ми е словенски преку нлб тутунска банка. Во моментов можам да праќам пари на сметка, па некој да ми даде совет , дали да ги оставам парите на пејпалот или да ги пратам сите пари на нлб сметката?

16. efto

efto
    Gaining Experience

294
    253
    19 Април 2007
    @Daviddd
    Вади ги додека можеш, наредниот пат може и повлекувањето на сметка да ти го блокираат.
    Втора опција е да ги пратиш на друг пејпал акаунт доколку праќањето не е блокирано.

17. asks122

asks122
    Intern

11
    1
    18 Јули 2019
    Машко
    Оваа порака ми стигна на PayPal, дали после оваа порака почнуваат да се одбројуваат оние 80 дена или треба да поднесам барање за да почнат да се одбројуваат тие 80 дена?

18. btkabadajche

btkabadajche
    Intern

21
    7
    26 Април 2019
    Акаунтот е лимитиран, ако не поднесиш документи за одредено време акаунтот се затвора или се лимитира уште повеќе

На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. it_boy

it_boy
    Gaining Experience

383
    307
    9 Јули 2018
    Машко
    +1

На aleksandarro и btkabadajche им се допаѓа ова.
  20. Astraion

Astraion
    Unstoppable

1,663
    2,515
    24 ноември 2012
    Машко
    Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  21. btkabadajche

btkabadajche
    Intern

21
    7
    26 Април 2019
  22. borcep

borcep
    Practice makes perfect

853
    1,414
    12 Септември 2013
    Машко
    Login е далеку од порталче. Разгледај, прочитај.

DonFrozex, btkabadajche и на Astraion им се допаѓа ова.
  23. Melisandre

Melisandre
    Gaining Experience

124
    214
    6 Мај 2019
    Женско
  24. esquimaux

esquimaux
    On your way to fame

587
    986
    16 Јануари 2016
    Машко
    Потврдено.... Извор: истиот од првиот линк погоре. Сеа It.mk ќе напишат статија со извор од изворот и пејпал од Понеделник кај нас готово.

25. krema

krema
    Professor

10,133
    9,740
    24 Јуни 2009
    Машко
    Само лавабо, ќе биде и тоа. :)

Сподели

Вчитување...