1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,130
  9,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Оти не одиш на повисока инстанца кај али?
   
 2. Seven7

  Seven7
  Intern

  12
  16
  7 Август 2019
  Машко
  Таа блиска иднина ја чекаме 10 години
   
  На stefan1984 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
  Можи.. Но кај ќе ги трошиш после? :)

  Колку пари се? Можи кај мене да ги пуштиш ако сакаш..
   
 4. Seven7

  Seven7
  Intern

  12
  16
  7 Август 2019
  Машко
  До кај сме со ПејПал, или уште од сега да ја прогласиме годинава за уште една неуспешна година со ПејПал.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Кај мене го пуштија, кај тебе уште не е?
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Seven7

  Seven7
  Intern

  12
  16
  7 Август 2019
  Машко
  Не е уште, ти си во специјална програма веројатно. Прашај ги кога ќе го пуштат и кај нас.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 7. da900

  da900
  Intern

  23
  11
  4 Март 2015
  Машко
  На овој линк може да надгледуваш кога ќе пуштат Receive и Withdraw за Македонија. Моментално има само Send.

  Избери Macedonia од листата (уште сме под М): Send and Receive International Payments - PayPal Worldwide
   
  Последна промена: 15 oктомври 2019
  Daniel86, Seven7 и на krema им се допаѓа ова.
 8. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Jas imam potreba od pay pal se rasprasav znaci imam nekoi pari za podiganje preku internet zarabotka mi rekoa deka tutunska nemaat takva opcija stopanska ima pa ke odam ovie denovi da vidam sto ke napravam za withdraw mi treba pay pal iako ima i drugi opcii ama pay pal mi e nekako najdobra za mene
   
 9. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Не заборавај кога ќе одиш во Стопанска да си земеш и храна за диносауруси.
  Ние стариве на форумов изгледа тука сме глупави што имаме напишано 57 страници за пејпал...
   
  На spytronicmk, artweb, krashot и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Hahaha da ne mi lupnete ban hahaha moram da se pazam oti opasen e sajtov ima sekakvi
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,753
  7,188
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Членовите не, меѓутоа можат да ти ги пријават мислењата кои сметаат дека не се во ред и модераторите соодветно да реагираат, да, вклучувајќи и бан.
   
 12. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Kako toa paypal ne ti zadovolil potrebite?
  Испратено од тенекија
   
 13. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Pa taka ama izgleda moja greska bese zatoa sto ne sum se registrirala na localbitcoin treba da se registriram na localbitcoin za da kupam toa sto mi treba pa posle mozebi ke bese uspesno so paypal ama ke vidam sto ke pravam zasto imam drugi opcii za transfer na pari
   
 14. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Paypal vo nashava drzhava e limitiran samo za plakjanje- seuste. Nemozes da povleces pari na makedonski paypal. Prolistaj malce niz internet pred da pravis bilo sto na internet. Pozdrav.

  Испратено од тенекија
   
 15. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Pa eden mi kaza deka imal paypal ama so negoviot nemozam zatoa sto toa e negov ne e moj i im pomognal na luge od stranava za vadenje pari a slusnav deka samo za plakanje e a ne za vadenje pari c c c znaci toj nekoj prevarant izgleda e
   
 16. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Kako sto rekov - makedonski paypal. Ima lugje sto imaat stranski (dvojno drzavjanstvo itn)

  Испратено од тенекија
   
 17. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Ovoj vika go kupil imal poveke accounti ama toa se negovi ne se mpi a stranata kade sto treba da podignam pari ne dozvoluva preku drugi accounti da zemam pari zatoa ima drugi opcii
   
 18. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Togas napravi si licni akaunti na drugite opcii

  Испратено од тенекија
   
 19. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

 20. efto

  efto
  Gaining Experience

  294
  253
  19 Април 2007
  Се извини членот во приватна порака, не и е јасен концептот на повлекување средства преку пејпал.
  А и пробала да се регистрира на сајт за гледање реклами и купување реферали. Ја предупредив дека тука е преварата, а не дека јас сум преварантот :)
   
  olikomerc, Blue heart и на Steam. им се допаѓа ова.
 21. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Членката е очигледно малце повеќе од збунета.
  Ме контактираше и мене во ПП, ама онака клизачи ми влезе од нигде-никаде и поима немав шо збори, додека не те спомна и тебе ефто и не ја дочитав конверзацијава :)

  Ајде ако има некој нека и помогне, јас очигледно не можам да се најдам на ист тон со неа за разговор =)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Zdravo izvinite ama sve e vo red jas taka klizacki vlagam i klizacki si begam bez panika se e pod kontrola
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,381
  27,073
  4 Септември 2008
  Се е под контрола, сем тролањето
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Hahaha zasto vaka zborite pa mora da ima sekade sekakvi party time malce zasto mnogu e zaguslivo nemozam da disam
   
 25. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  Помош некој ако знае ме интересира колку би ме фатило провизија да испратам 2800 евра до германија од македонски пејпал, дали 3.4%+2Еу ?
  Во моментов картичката ми е поврзана со денарска сметка, возможно ли е да се поврзе со девизна за директно од таму да ги земе да не плаќам за конверзација?

  Ако знаете друг начин како да се испратат пари со помалку провизија, пишете!! Ви благодарам на сите :)
   

Сподели

Вчитување...