1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве и скриншот од инфо.
  [​IMG]


  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 2. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  726
  297
  10 Април 2011
  епа на глобал нема такви проблеми
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Хм, како што гледам разлика во ромовите само DRM L1. Мене не ми значи ништо тоа, така да изгледа ке треба да пробам со таа верзија.
  Мада, најверојатно ке почекам до крајов на месецов, да пуштат MIUI 11, Android 10, па да видам можеби ке се управи таму...
   
 4. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Додека го fix-нат тоа исклучи power button to end call и ezpz.
   
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Се префрлив на 10.3.11 global stable сега, па ке видиме како ке тера... :)

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  908
  612
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,919
  4,120
  28 oктомври 2008
  Анхоч - нови производи и симнати цени:
  Xiaomi Redmi Note 8 4GB/64GB LTE - 14,980 ден.
  и нова (симната) цена за Xiaomi Mi Band 4 - 2,490 ден.

  Xiaomi small.jpg
   
  The Geek Boy, Borsa, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  742
  720
  5 Април 2015
  Машко
 9. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  908
  612
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Гледам во Анхоч А3 е за 2к поевтин од Ми сторе:D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  За ЕУ пазар е тој.
   
 11. Gecas12

  Gecas12
  Intern

  8
  6
  27 Септември 2019
  Машко
  Vo ledikom e 4000 poevtin A3-kata 11 000 e.
  Mi store ke si recis oficijalna najevtini ke se, to sive telefoni im se poskapi po 3 4000
   
  На it_boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  Во Ледиком им се Кинески А3,не ''чинат'',така да кој земал се заебал за сите пари.
   
  На aleksandar.d и Krk198 им се допаѓа ова.
 13. Gecas12

  Gecas12
  Intern

  8
  6
  27 Септември 2019
  Машко
  Nz jas od oficijalna pred mesec dena zedov mi A2 i 2 pati mi go smenaja so nov deka posle sistem apdejt telefonot ne sakase da se uklucit... Pa idame na to deka sekoj so svojata srekja ta bil kineski ta bil od oficijalna...
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  Ти вика јас Кинески им се Xiaomi што ги продава Ледиком,затоа и се таа цена :D :D
   
 15. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  908
  612
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Можеби грешам но како што имам читано сите А3 се глобал.Нема кинески,европски модели бидејки е на андроид оне плаформа!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,591
  4,484
  23 Јуни 2015
  Машко
  Шала е тоа погоре...
   
  На Tozo8 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 17. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  908
  612
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Дали е шала незнам.Но со ова кинезиве се е можно:D
   
  The Geek Boy, SiPy` и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  Во право си :)

  Се нашалив,кај и да се земе овој модел А3 е исто,дали Анхоч,Ледиком,Нептун,Сетек,исто е само различна цена.
   
  На SiPy` и Borsa им се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Ќе мора CSC да мењаш....:s
   
 20. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Како што пишав, флешував 10.3.11 глобал, проблемот остана чат пат. Се мислам само дека можеби проблемот да биде нешто и од стаклото, бидејќи имам стакло од A50 ка. (сум имал случај таков порано)
  На истото се жалат гледам и по Xda, така да останува да чекам официјален миуи 11, па да видиме. :)
   
 21. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  472
  333
  22 Март 2016
  Машко
  Па пробај без стакло ден два и види како ќе тера...

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 22. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  908
  612
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Го донеле RN8Р во хи сторе!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
 24. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  908
  612
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Би требало да е глобал!
   
 25. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,072
  1,350
  5 oктомври 2007
  Машко
  И најглавно од се е поевтин од Ледиком, Анхоч, итн...
  Ќе умре некое магаре. Ова треба да се запише.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На The Geek Boy, bandrej, DaVoRkNe и уште 9 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...