1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Денес ми се сменија play store, Instagram во dark mode. Кога ке исклучам dark mode од settings, ги враќа на белата верзија дифолт...

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 2. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  779
  361
  10 Април 2011
  Annotation 2019-10-08 135017.jpg
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Знам за 10 ката, али јас сум на андроид 9,миуи 10.3.15.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 4. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  269
  251
  9 Јули 2018
  Машко
  Дали вреди да се замени МИ9Т про со ајфон 8+ ?
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  Не.
   
  На Gumirano, Скоти, Ace Lud и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
   
  На gorkas и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,776
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,257
  6,387
  27 Март 2014
  На Скоти и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,776
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  Посто ми беше дека го донеле Ледиком,а искрено дали вреди за парите незнам,немам ништо ни видено,ни читано за овој модел.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  Вреди 15к над тоа тешко.
  Како тоа UFS 2.1 е негативна страна, чипсетот инфериорен вс што?
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,215
  1,503
  5 oктомври 2007
  Машко
  Посто ти е од Мобеликс

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,219
  1,653
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Сите сакаме флегшип телефони ама да не се лажеме за 300 евра нема такво нешто, секогаш ќе има компромиси во оваа категорија.
  UFS 3.0 нема ниту еден xiaomi телефон, Mi 9T Pro кој е над 450 евра е исто UFS 2.1 и освен теоретски бројки не гледам некоја посебна придобивка од имање 3.0.
  Чипсетот е солиден мидрејнџер, за нијанса е послаб од SD730 и е повеќе од доволен за било каков таск - GSMARENA TEST
  LCD секако дека е инфериорен на амолед но далеку е од лош екранот, алтернатива би била Mi 9T ако сакаш амолед но од друга страна овој има подобра примарна камера ...
   
  Последна промена: 11 oктомври 2019
  gocetan, Borsa и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  940
  504
  12 Април 2013
  Машко
  Има некој Mi 9t pro како е задоволен?
  Ледиком гледам е наефтин,
  ми сторе е со 4000 плус цц
   
 14. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,219
  1,653
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Предобар е за парите, едина негативност е дека нема стерео звучници и камерата е ок но не на ниво на денешниве флегшип телефони.
  Јас сум презадоволен од телефонот.
   
 15. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,776
  1,888
  8 Мај 2007
  Машко
  Ставив миуи11 на ми 8.
  Смс апликацијата функционира.
  ЕУ стабилен ром.
  Стабилен е. Не уклучува ни под разно.
   
 16. gorkas

  gorkas
  Intern

  4
  6
  5 Август 2017
  Машко
  Момци има ли некој инфо дали ќе го земаат Note 8 Pro у А1, пошто имам обнова на договор до декември па да знам дали да чекам...
   
 17. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,542
  1,754
  25 Март 2013
  Машко
  Тешко до декември да го донесат, ама прашај во hi store, они ги снабдуваат
   
  На gorkas му/ѝ се допаѓа ова.
 18. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,776
  1,888
  8 Мај 2007
  Машко
  Имаше на ми форумот решение.
  Решението е да ги избришеш сите пораки.
  Среќа бекапирам...
   
 19. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  41
  92
  3 Декември 2016
  Машко
  На TATA_MATA, Borsa, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 20. Seekey

  Seekey
  Intern

  22
  17
  11 Август 2016
  Машко
 21. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,215
  1,503
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ако глобален модел има бенд 20.
  Код:
  Network & Connectivity
  LTE FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28
  LTE TDD: B38/B40
  WCDMA B1/B2/B4/B5/B8
  GSM: B2/B3/B5/B8
  Иначе менува или не, зависи дали сакаш 4Г интерент низ цела наша земја.
   
 22. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  58
  93
  23 ноември 2016
  Машко
  Листа на Xiaomi телефони кои ќе добијат MIUI 11 Global Stable ROM

  GSM Arena
   
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас имам проблеми со проксимити сензорот на 9т. Обавував повик, ставам телефон на уво, се гаси екранот и после не се пали пак. Морам да спуштам повик со павер батон.
  Ова ми се дешава почесто, два три пати во неделата.
  Последен стабилен 10.3.15.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 24. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  779
  361
  10 Април 2011
  10.3.11. е последен глобал стабле
   
 25. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,215
  1,503
  5 oктомври 2007
  Машко
  Викаш а? Рече последен стабилен човекот. Не спомна глобал.[​IMG]


  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...