• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски Пошти - Општа Дискусија

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?


  • Вкупно гласале
    429

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,465
1,025
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Отидов денес до пошта во драчево, да прашам за пратките и дадов на госпоѓата на шалтер тракинг бројче и вика овие праткиве на царина ти се заглавени, кога ке ти пишува 1050 испорака тогаш значи дека се тука во пошта, а мене тој статус ми е од пред 2 недели...
Си провери таму и книгата со потписи и вика ау па пратката предадена е еве и потпис има, а пратката ја нема.
На крај испадна дека е сеуште кај поштарот...(2 недели), а за 2 недели стигнала од кина до драчево...па се надеваме дека ке си остане поштарот на збор и утре ке ја донесе.
Кој реон си во драчево јас живеам кај бензиската и секогаш кога ке стаса во драчево истиот ден ми ја испорачува.
 

shitpost101

Gaining Experience
9 февруари 2018
406
293
не сум од драчево него во таа пошта ги носат реонски е најблиску, ќе да е до поштарот ама ај, спомнав во прошлиот пост дека месец ипол ми беше пратката кај поштарот затоа што самиот рече ја заборавил...
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Екран за Galaxy S4 Порачан на 8ми (China Standard mail), стигна денес.
Батерија за Ми5 порачана на 7ми (turkey post), уште ја нема.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
  • Ми се допаѓа
Реакции: Cika

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
854
744
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
На 11ти нарачани слушалки мали, од алиекспрес преку сингапур пост, на 17ти испратени, и пред 2 дена во мк стигнаа. Рекордно време досега, и за поштариве, и за али.. Досега по минимум 4-5 дена сум чекал за да ми земе пакетче, па дури некад и ми се јавувале за да дојдам да го подигнам пошто прошло долго време, а никој не го подигнал (а да го донесат, пу пу)
 
Последна промена:

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Уште е на пат, рано е уште да дојде. (не е во МК)

Повели. Прилично задоволни луѓе, it was worth a shot. Ќе го пробам за една недела пошо е у Неготино.
Практично цела предница :)
Ајде јави за квалитетот на дисплејот.
 
Последна промена:

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Уште е на пат, рано е уште да дојде. (не е во МК)


Практично цела предница :)
Ајде јави за квалитетот на дисплејот.
Мхм. Има слики у Feedback, ми изгледа солидно. Со тоа што ги памтам боите на оригиналниот како беа, ќе видиме. Мада очекувам мааааалце побледи да се на овој.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Не ми се јасни у пошта ..
Коа ги носат, на мајка ми и барат потпис за нешто од 2 долари, а сабајле однеле екран за S4 кој беше 20 долари и го оставиле у сандаче, не побарале ни потпис ни ништо .. wth
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Зависи од шефовите на поштарите.
Инаку за препорачаните да, треба потпис.
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004

shitpost101

Gaining Experience
9 февруари 2018
406
293
Поштариве се хаос.
Во петокот поштарот рече ќе ги донесел пратките следниот ден во сабота(?), вчера рече денес, денес пак го нема, а фино лепо се понудив ако неможе да ги донесе, да одам сам да си ги земам.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
  • Ми се допаѓа
Реакции: Cika

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
ОСТАТОК, нераспределена или пак распределена па поштарот не ја зел (не одел во твојот реон или немал место во торбата) или можеби треба картонче да ти донесе... Мислам дека во сите три случаи ми пишувало ОТК.

Спореди: RT462489457HK
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно