1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Обожавам ваков тип на игри стрикно на ФБ. Играта нема крај се прават нови левели и така до недоглед. :)
  screen-16.jpg
   
 2. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Не јa пoчнувaј New Vegas, пoсле немa дa имaш мерaк зa 4вoркaтa.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  „Која игра ја плеша син ти во моментов и дали жена ти те строи по дома“ е очигледно новиот, соодветен наслов на темава.
   
  На Alex и SiPy` им се допаѓа ова.
 4. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  Far Cry 5 вреди ли да се игра?? Колку е добра прикаската, немам игране фар крај од фар крај 1.
   
 5. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  692
  674
  22 Април 2013
  Машко
  Па тој што треба да се изигра го имаш, другото е гола вода со исклучок на фк3.
   
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  844
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Игриште!
  Најдобрата од серијалот ,едино 3ката до негде може да мери муда .


  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  SiPy`, bakidota, Luca Toni и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,475
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
 8. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  148
  147
  18 Септември 2015
  Машко
  FarCry 5 Игриште, ја плешам во момeнтов.. има миљон мисии, графика и приказна зверска
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  За се би се согласил ама за приказна и не баш, цела клише е.
   
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Luki Junior

  Luki Junior
  Gaining Experience

  151
  266
  28 Декември 2015
  Машко
  Мене и Fallout 4 ме бендиса. Голем фактор е што сум бил во Бостон и ги знаев местата, спомениците и знаменитостите во играта. Сето тоа дава многу поинаков шмек на целото играчко искуство.

  New Vegas е можеби најкомплетната од сите три. Но дали е најдбората од нив, не знам. Сите три се посебни игри со различни приказни.
   
  DennyMK, goce03, Aowek и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  495
  443
  14 Јануари 2016
  Машко
  Пробај те ја Stalker сличен жанр како Fallout дури и подобар.
   
 12. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  251
  5 Јули 2016
  Деновиве ме фати носталгија за првата Crysis, на нови делови иде феноменално, конечно ми се исполни сонот од детството да ја играм на max со 60 fps :D
   
  На incontempt, Costigan_Jr, Nightingale и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  44
  24
  3 oктомври 2014
  Машко
  Cat quest - Ја симнав за син ми, има 7 години и таман е за него, ама и мене ми се засвиѓа. Појма немате колку е добра. И многу добро се плеша со Иксбокс контролер.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=7xJW0LiLHMI
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 14. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  Ја поиграв онака...ипак боље ми нема од прваите со атајер и ецио.
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,475
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ass Creed...добра... :eek:
   
 16. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
 17. FX-7700K

  FX-7700K
  Intern

  7
  1
  3 Февруари 2017
  Машко
  Rome Total War II, LOTRO, Star Wars KOTOR2. Се чека на Mount and Blade Bannerlord 2 и Vampyr :)
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  Horizon Chase Turbo
   
 19. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,475
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
 20. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  777
  663
  27 Јуни 2012
  Playerunknown's Battlegrounds

  нема појак мултиплејер.
   
 21. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  743
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Max Payne 3 завршен.
  Tomb Raider (2013) почнат. Да плакнам очи наместо God of War.
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Far Cry 4 и на последната мисија сум и здосадена ми е. Тројката поинтересна ми беше, се мислам дали уопште да ги играм експанзиите.
   
 23. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Vampyr ја има веќе по торентиве. Моментално се симнува. Ќе видиме што како ќе е.
   
 24. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  Dauntless atm open beta мора да се проба.
   
  На StOrMK и Martinovski им се допаѓа ова.
 25. Kolevski

  Kolevski
  Intern

  31
  20
  11 Септември 2016
  Машко
  Dead Space серијалот. Препорака. Малку очекувана приказна ама добар гејмплеј и графика.

  Испратено од HUAWEI VNS-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...