• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google Street View во Македонија?

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.170
12.864
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Има кал на гумите. :minishock:
 

LifeTime

Intern
13 ноември 2014
3
1
65% од работата е завршена , но повеќе нема да снимаат во приградските места , само центрите на градовите. Најверојатно за 5 месеци треба да биде се готово и да биде додадено street view конечно и во МК.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.346
И стрит вју направија во Македонија, а навигацијата во мапите уште не ја направија достапна за тука :(
 

LifeTime

Intern
13 ноември 2014
3
1
И стрит вју направија во Македонија, а навигацијата во мапите уште не ја направија достапна за тука :(

Хахах буквално кажано е така ... Колку си само во право ...

Абе кој ја вози колава?

Си имаат посебни нивни возачи , во колата си имаат GPS навигација и сите улици им се достапни :D
 

Allex

Practice makes perfect
8 март 2013
817
1.058
Скопје
Навигацијата работи само половично, без гласовни команди и без turn by turn directions.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.346
Абе кој ја вози колава?
Self-driving
gugl-vozilo.jpg


:D
 

DarkEnchanter

Practice makes perfect
17 август 2014
1.771
1.275
Скопје
Прашувам пошто некој незнам кој ми кажуваше, демек не ја возеле колава ја контролирале/управувале со далечинско и камери...

Ми нема мене логика, ке отидат у Сарај или Студеничани, Батинци ,Арачиново, има да ја расклопат ако нема возачи.. хахаха
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.346
Навигацијата работи само половично, без гласовни команди и без turn by turn directions.
Тоа е привју на навигацијата. Врши работа, ама не е тоа тоа.
Стварно не знам што чекаат за навигацијата кога Македонија е одлично мапирана на Гугл мапс, секое слепо сокаче го има.
Прашувам пошто некој незнам кој ми кажуваше, демек не ја возеле колава ја контролирале/управувале со далечинско и камери...
Хах кој те лажел тоа, ја возат. Да беше селф драјвинг немаше да го бутне знакот :D
 

LifeTime

Intern
13 ноември 2014
3
1


Хахаха од ова више никогаш нема да им текне да
Прашувам пошто некој незнам кој ми кажуваше, демек не ја возеле колава ја контролирале/управувале со далечинско и камери...

Ми нема мене логика, ке отидат у Сарај или Студеничани, Батинци ,Арачиново, има да ја расклопат ако нема возачи.. хахаха


Хахах нема шанси , они си ги испробуваат колите на нивни слободни патишта , каде што нема сообраќај позади нивниот Дата Центар имаат стази ... Иначе во МКД има возач во колата и плус Обезбедување од позади 2 коли :D
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3.149
3.085
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64

krema

Epic
24 јуни 2009
13.579
13.208
youtu.be
Како што прочитав на еден Српски форум, ова се има случено во Пожега (Србија), а не во Драчево како што овде нашите новинари го пласираа !
Еве уште една појасна слика од истиот настан :D

street.jpg
 

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.169
10.824
Скопје
епа дај да пуштиме google street view за да видиме каде навистина е ова?zyvkKBz.png
 
Последна промена:

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.346
Хаха значи порталчињава ни се немам зборови... Право нашле они у Драчево дека е XD XD XD
 

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1.669
2.699
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
Пожега, Хрватска вика тука, и у оваа приказна не верувам. Не личи на Хрватска.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.346
Овие пак хрватите кај нив си го направиле дека е :eek:h::eek:h::eek:h::eek:h:
Тибам и портали и партали, затоа не ги читам, пореално ми е кога читам кромид вести отколку "сериозни" портали :eek:h:
 

MarkoHF

Practice makes perfect
30 септември 2008
850
1.138
Скопје - Кисела Вода
MarkoHF's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3570k w/ Corsair H100
Motherboard
Gigabyte Z77X-UD3H
Storage
Samsung 840 EVO / Western Digital 1TB EZEX
PSU
Gigabyte ODIN 700W
RAM
8GB Kingston HyperX Beast
Video card
Intel HD 4000
Case
Corsair Air 540
Mouse
Microsoft Sidewinder X8
Keyboard
Microsoft Sidewinder X6
Audio
AKG MK212
Monitor
Samsung S22B300H
OS
Windows 7 Ultimate 64-Bit
Ги имам видено Street View во Скопје и тие се на Српски таблици.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.848
Мислења
911.572
Членови
32.579
Огласи
811
Најнов член
Nikolasolid
На врв Дно