• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Епа стигна и мојот Ledger Nano X.Најдов купон од 20% (за од официјалната страна на Леџер) така да ми испадна дури и поефтино од кога би го поделиле family пакетот.
Ако сака некој да си порача сам, пишете ми имам лимитиран купон што можам да го поделам со вас.
Брза пошта ДХЛ го донесе тука за 2 дена. Супер спакувано и тагирано све цаком паком, нема траги дека некој го чепкал или си играл со него.

Да го расчепкам деновиве малце, па може да напишам една рецензија за него на Македонски.

(@Sludge.Factory пробав да ти пишам ама си ја тргнал таа опција. Пиши ми ако те интересира што како)
Гледам Ledger имаат моментално 40% OFF за Black Friday на X и S моделите.
Ако некој планира да си нарачува - би му бил благодарен ако искористи мој реф линк од официјалниот шоп на Ledger
 

Darkiii

Intern
25 ноември 2020
3
0
Здраво дечки,
Јас сум newbie па поздрав до сите .
Неодамна покрај на Binance решив да купам Крипто и на Skrill.Ми се гледаше многу едноставно.
Имам Skrill акаунт од 2009 та година уште moneybookers кога беше,сум го користел неколку пати годишно за плаќање и се било во ред.
Направив депозит, купив крипто... откако купив крипто многу често ми бара промена на пасворд,потврда со последните 6 цифри од картичката.... промена на пинот...па некако шубе ми стана за парите.
Дали некој има крипто на Skrill?
Дали е сигурен крипто паричникот да држам крипто ?
Отворив да видам ревјус зa Skrill на плеј стор и страв ме фати.
Многу лоши коментари.. Многу луѓе се жалат дека им ги блокираат акаунтите,не можат да се логираат откако ќе направат депозит...
Ве молам за искрено мислење
 

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
213
69
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Здраво дечки,
Јас сум newbie па поздрав до сите .
Неодамна покрај на Binance решив да купам Крипто и на Skrill.Ми се гледаше многу едноставно.
Имам Skrill акаунт од 2009 та година уште moneybookers кога беше,сум го користел неколку пати годишно за плаќање и се било во ред.
Направив депозит, купив крипто... откако купив крипто многу често ми бара промена на пасворд,потврда со последните 6 цифри од картичката.... промена на пинот...па некако шубе ми стана за парите.
Дали некој има крипто на Skrill?
Дали е сигурен крипто паричникот да држам крипто ?
Отворив да видам ревјус зa Skrill на плеј стор и страв ме фати.
Многу лоши коментари.. Многу луѓе се жалат дека им ги блокираат акаунтите,не можат да се логираат откако ќе направат депозит...
Ве молам за искрено мислење
Skrill ne e novcanik kako prvo, kako vtoro ako ne se tvoi klucevite i ako nemas dostapnost do niv isto ko da ne se tvoi drug ti gi cuva i kontrolira tolku.
 

MartinPP

Intern
26 јуни 2017
26
15
/root
Вршам посредување на крипто валути BTC,ETH,XRP,LTC,ETC и RVN со -4% провизија за минимална сума од 1000е до макс сума 20.000е на ден. Кеширање на лице место. Локација Скопје. Наскоро ке се воведе опција за тие што сакаат да ги извадаат парите од PayPal со најјниски провизии.
Big Vouch za Pane.
Brzo , bezbedno i bez problemi.
Definitivno go-to covek za site moi naredni crypto transakcii.
 

Trcaj Petko

Intern
6 декември 2017
23
9
Здраво момци, не сум пишал подолго време но ве читам! имам неки 20 ЕТХ па ми теба мислење според вас дали е пдорбро да се чуваат на подолг времеснки рок или да одам 50-50% 50% да продадам сега околу нова година а другите 10 ЕТХ да ги чувам?

Иско ако имате време за DASH за Bitcoin SV мислење (имам неколку)

Ви благодарам однапред!
 

Vinter108

Intern
12 август 2015
53
16
Здраво момци, не сум пишал подолго време но ве читам! имам неки 20 ЕТХ па ми теба мислење според вас дали е пдорбро да се чуваат на подолг времеснки рок или да одам 50-50% 50% да продадам сега околу нова година а другите 10 ЕТХ да ги чувам?

Иско ако имате време за DASH за Bitcoin SV мислење (имам неколку)

Ви благодарам однапред!
Мислам дека хајпот уште не е достигнат така да BTC и ETH можат уште да качуваат, сега со ETH 2.0 цената би требало да се зголеми, ја би ги чувал до крајот на Јануари. А за DASH и BSV гомно во боја, не веруам да има некој раст.

EDIT: Стави си stop loss на BTC 18,000$ & ETH 500$, да не има пак некој пад ко на тој од лани кога BTC стаса до 16к па после дропна до кај 6-7к.
Мислењето е автоматски споено:

Мајсторчето @StefAngel уште еднаш беше во право, овој пат со Uniswap (UNI), ќе го ставеле на features и ќе го дупнеле до 0, еве 4-ти месец уште не го дупнале, мајсторче.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Cape

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Predupreduvanje do site korisnici na ledger ne klikajte na ova.
Последниве 2-3 месеци има еден тон phishing обиди на Ledger.
Им хакнале некоја маркетинг база или така нешто, и утепаа со спамови.
Види на реддит, цел саб е со phishing обиди.
 

Hristijan_95

Gaining Experience
17 мај 2012
294
175
Скопје
Hristijan_95's setup  
Processor & Cooler
Intel core i7-2600 3.4ghz
Motherboard
Asus P8 H61
Storage
120 GB Samsung SSD 840 EVO
PSU
Cooler Master GX 550
RAM
8 GB
Video card
Sapphire Vapor-X R9 280X
Case
Cooler Master HAF 922
OS
Windows 10
Кој е најпаметиот метод за вадење пари од binance во Македонија?
Освен продажба лице во лице.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,013
1,546
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Кој е најпаметиот метод за вадење пари од binance во Македонија?
Освен продажба лице во лице.
Освен лице во лице каде провизиите се 3-10% зависно од сумата, можеш да извадиш доколку имаш Криптериум картичка, каде каматите ти се 6-12%, ако имаш странски пасош со револут каде ти се околу 5%. Знај дека каде и да пробаш да извадиш, дали преку сметка или картичка, секаде имаш 10% данок на таа сума. Така да како што ти одговори Стефан, лице во лице ти е најдобра и најчиста работа. Има цел куп дечки што би соработувале.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,142
1,368
Не реплицирам на тролови, но јас зборувам факти. Цената од 7$ падна 1.5$. Ако си држел од тогаш си 50% во загуба. Што ти се вика јаки фундаментални
 

Атачменти

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,013
1,546
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Не реплицирам на тролови, но јас зборувам факти. Цената од 7$ падна 1.5$. Ако си држел од тогаш си 50% во загуба. Што ти се вика јаки фундаментални
стефко не се зема АТХ кога се гледа токен. цената падна од 7 долари, но заборави да напоменеш дека скокна од 1 долар. Кога го дадоа токенот на сите корисници беше 1 долар. Јас сам го продадов на 1.5 ради инфлацијата и се зезнав. Сега е 3.5. значи пак е ок, со таа разлика што инфлацијата е огромна, го дадоа на корисници беспари, и дополнително се фарма со токени како етх и бтц
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,142
1,368
Дечкото викаше дека ќе скока до месечината и дека бил ефтин.
Ете тоа ефтино то падна 50%
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,013
1,546
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Не верувам дека ќе биде подобар перформер од етх, може да го прати. но никад не му знаеш, за година, две, три пет, може и да вреди многу, па ќе се навратиме на темава и ќе викаме кај ни бил паметот.
ПС, врати се во телеграм групата, ни фалиш :)
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,142
1,368
Се додека има цивилизиран муабет без лични навреди ќе бидам дел, со лажење никаде не идам.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,457
1,076
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Ова Exodus wallet добар е? совет за добар паричник за андроид?

И ова со Стив Вознијак токенот некој да не има купено? Сакам да земам неколку онака нека стојат. :)
 

Vinter108

Intern
12 август 2015
53
16
Дечкото викаше дека ќе скока до месечината и дека бил ефтин.
Ете тоа ефтино то падна 50%
Кај сум рекол дека ќе оди до месечината, ти викаше со твоите Симпсонови технички анализи дека ќе оди до 0 па еве го држи 3-4 долари. Мајсторче за трејдање тоа нема збор, видела жабата како го потковуваат коњот и она дигнала нога.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
922
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Дали некој користи IQ Option за купување биткоин?
 
2 јануари 2019
11
3
Дечки, да се најде некој добар што ке ми објасни како иде земањето пари со оглед на закониве во државичкава? Имам wallet, имам купувано стрикно за да купам ствари со биткоин, али никогаш не сум продавал криптовалути. Знам дека кога ке продадеш има опции да ти идат парите во банка, или пејпал.. Ве молам тие што ке коментирате од тип "Имаш назад прелистај ке најдеш" воздржете се, во ред е :) Прелистав, ама немам време 320 страни да читам, а информацијата не ја најдов. Благодарам :)

PS: Мислење за litecoin? Според мислење на експерти, цената за неколку години може да достигне и 1200-2500$.. неодамна беше на 60$, сега варира околу 115-120$.
 

Nepherus

Intern
28 јуни 2017
1
0
Здраво, луѓе. Имам околу $640 на Bitstamp. Има некој заинтересиран шо би сакал да ми ги купи? Би ги дал за -15% провизија.

**Продадено
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,439
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно