• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
924
574
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
891
824
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
924
574
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Verifikacija ima dva čekori. Prvo neophodno e da se logirate i vo pagjačkoto meni pod vašeto ime, koe se naogja vo gorniot desen agol na ekranot, ja odberete opcijata ‘Verifikacija’. Prviot čekor e verifikacija na vašiot mobilen telefon. Vtoriot čekor e verifikacija na ličnite dokumenti i pritoa neophodno e da ispratite slika od vašiot pasoš ili dvete strani od ličnata karta ili pasaport so jasno vidlivi podatoci. Našite operatori gi proveruvaat dokumentite, ako e sè vo red, go završivte procesot na verifikacija
xD
 

pepe000

Intern
31 мај 2018
6
4

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Јас имам купено повеќе пати од ЕЦД и нема никаков проблем, само имаат малку висока провизија од 5%. Тоа е српска менувачница за крипто валути.
Да? можеш да ја опишеш малце процедурата што како иде?
Некако гледајки им ја МК страната, доста небулози се наоѓаат.
Конкретно ме интересира кои начини на уплата ги прифаќаат?

p.s. Купувам USDT/USDC, од 1000$ нагоре. Пишете ПП со понуда и услови.
 

pepe000

Intern
31 мај 2018
6
4
Да? можеш да ја опишеш малце процедурата што како иде?
Некако гледајки им ја МК страната, доста небулози се наоѓаат.
Конкретно ме интересира кои начини на уплата ги прифаќаат?

p.s. Купувам USDT/USDC, од 1000$ нагоре. Пишете ПП со понуда и услови.
Едноставно е, се регистрираш (мислам дека требаше и верификација), кликаш на купи бтц или етх или што сакаш да купиш, ја впишуваш адреста...уплатата се врши на жиро сметка со ПП30 налог (можеш и онлине), ќе добиеш подадоти за пополнување на уплатницата (обрати внимание на шифрата за плаќање да биде точна инаку нема да пројде)...и доколку е во работно време ги добиваш коините за 20 мин.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,891
4,218
Ethermine
www.facebook.com
Едноставно е, се регистрираш (мислам дека требаше и верификација), кликаш на купи бтц или етх или што сакаш да купиш, ја впишуваш адреста...уплатата се врши на жиро сметка со ПП30 налог (можеш и онлине), ќе добиеш подадоти за пополнување на уплатницата (обрати внимание на шифрата за плаќање да биде точна инаку нема да пројде)...и доколку е во работно време ги добиваш коините за 20 мин.
Auuu komplikacii , zasto ne kupuvate od lica sto prodavaat kripto so odreden procent i oci u oci??
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,891
4,218
Ethermine
www.facebook.com
Вршам посредување при откуп на вашата крипто валута BTC, ETH , ETC со -3% процент спрема кракен или бајнанс берзата на суми од 1000е па нагоре.
Ке ве замолам ако закажувате термини испочитувајте си ги барем.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,151
1,372
Додека платиш на шалтер, ќе купиш со помалку провизија и ќе завршиш работа. Плус секој приход се доплаќа 10% данок, значи вкупно 15% добиваш наспроти другите луѓе.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,018
1,551
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
 

BlackPaw

Intern
2 февруари 2009
74
7
Дали има едноставен начин на повлекување FIAT од binance. Пример си продал BTC за евра или долари и сакаш дел од тие пари да ги повлечиш на сметка.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,201
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно