• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple паметни телефони - генерална дискусија

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,862
5,057
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Со здравје да го работиш!
Не заборавај да пишиш искуство по некој месец со телефонов, мобеликс и тие експонати се некако најплукани по форумов.
Сега за сега, искуството ми е одлично. Телефонот е околу 3 дена уклучен како експонат што седел. толку пишуваше околу 92-3 часа on time....Пред да го купам, го прашав дечкото дали го имаат проверено телефонот, ми за заколна дека го провериле од а до ш, дали работи екранот, вифито, lte, 4g ....Вчера го полнев телефонот до кај 92-3%, креирав акаунт, синхронизирав контакти, симнав апликации, онака пуштив одеднаш околу 15 апликации да се инталираат , ме интересираше дали ќе почне да кочи...некаде дури после 15тата апликација, почекав можеби околку секунда до две повеќе додека почне да се инсталира, тоа беше првото "засецнување" кое го осетив... КАмерата одлично функционира, нема никаква мана ниту навечер ниту преку ден, сите сетинзи ги пробав. Што друго, нема никакви гребнатини, буквално телефонот изгледа како нов....се на се, позитивно , телефонот нема никаква мана, батеријата е на 52%....тестирани се и звучниците со јутјуб видеа, ме изненади тоа што звучниците имаат некаков бас кој што се осеќа :) тоа вистински пријатно ме изненади, не го очекував на смарт фон да биде направено. Инаку , од аскепт како телефон, одлично телефонче е, ми праи ќеиф и бојата исто така многу ми се допаѓа, уникатна мислам дека е или можеби не е, пошо ова ми е буквално прв смарт фон да купам, никогаш не ни помислв дека ќе дадам повеќе од 0 денари од оние што следуваат со поени преку претплатите. До сега iOS немам користено и искрено, сеа ми текна дека го користам телефонот како да сум имал предходно неколку ајфони или пак истиов како дасум го користел повеќе од една недела. Многу интуитивен операивен систем морам да признаам рака на срце, користам андроид подолго време и сеуште некои работи ми треба подолго време да ги најдам и да ги подесам, додека овде многу побрзо се снаоѓам, тоа приметив како искуство еве даречам во користењето на телефонот од вчера вечер до сеа. Оди како подмачккано, не осетив ниту еден онака некој заастој, лаг во систем при одредена опеација. Освен, чудно ми падна, нешто почна да грее малку повеќе од обичаено, ама тоа беше за време на инсталацијата на 20тината апликации одеднаш...мислам одеднаш, ги инсталирав без да чекам да се инсталираат, одев по листата како што ми се предложени топ 300 free апликации и почнав да ги инсталирам потребните без да чекам. Е тука уствари малце се загреа, ама не беше некое загревање, туку стана млак во средниот предел. Face id-то , за мој потреби брзо реагира, и одма го отвара телефонот, инстантно, во неколку слујчаи се деси да биде потребно да пишам пасворд, ама тоа беше поради тоа што главата ми беше на косо лошо некако свртена под чуден агол и не се замара да пребарува да скенира по втор пат и по автоматика го пали вториот начин на влез, а тоа е лозинката. Фингер принт не оставив, не приметив дали има таква опција, не знам миислдека има ваљда,, така? ќе ја пробам и таа, па ќе се навратам да пишам искуство и за тоа.
ЕДИТ: ААААА, да, се изнервирав вчера, абе зашто бе таа игличката не ми ја дадоа за отварање на сим вратичката, е тоа единствено ме изнервира, а многу сум нежен вчера ме фати паника излеа данего изгребам случајно со игла додека пробував да ја отворам вратичката....е, тоа ми е једини рант, до сеа што ми текна. Па среќа имам другарче комшиче фанатик, па отидов до кај него, со таквото ми ја извади вратичката, ја ставивме сим картичката.
EDIT: А. да, веќе коа се отвараме и ова сакам да го допишам. Ќе навлезам малку во водите на сврха укуса, мислам дека iPhone 11 има за нијанса малку подобар дизајн од 12кава, онака почит на враќање на оној ретро дизајн кој што од прва уствари и го сакав порано, ама, малку позаоблени ивици и страни мене лично повеќе ме бендисаа кај 11ката, дури за момент мислам дека за малце ќе го земав баш поради тоа. Иначе , стварно секоја чест за враќање на ретро моментот, уствари тоа е она што го прави кул 12ката од друга страна.
Уште еден EDIT ќе ставам: :) Face ID-то, намерно го правев со капче, поради тоа што ми е генерално као имиџ да речеме....па, од тие 300 илјади пати што фати, не фати 2 пати, можно е поради комбинација, лош агол на лицето и - минус капата што не ја носам. :)
 
Последна промена:

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,697
4,571
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
What...

Дај структуирај го некако текстов.
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,862
5,057
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
What...

Дај структуирај го некако текстов.
Ако те мрзи, не го читај, никој нож под грло не ти ставил :)
Мислењето е автоматски споено:

Инаку, фејс ајдито не дополнив...ама се фатив за него, ко најбитно да е (рака на срце, соу кул е). ама да не си напраи некој филмови поради тоа што сум пицајзла, не носев капа цело време и фаќаше без разлика. Така да, на молекуларно ниво скенира :p SHIELD , HYDRA ефект
 

zlatko_ti412

Gaining Experience
12 ноември 2018
133
194
Купувал некој on-line од мобеликс?
Пуштаат испорака со плаќање при достава? Не сум од СК затоа прашувам....
За Apple Watch 6 се интересирам... понеделникот бев СК ама коа им се јавив го немале на залиха... рекоа во Среда ќе го добиеле.

Ретко може да се најде да се купи кај нас.... 2-3 мобилари го нудат само....
А малку и шубе ми е пошо имам слушано и дека сите производи им се отворени (од пакувањето) а можеби дури и го немаат оригиналното пакување. Некои можеби и малку користени со изговор дека биле експонати. Па уште да фалат некои аксесоари...

Дали можеби ми е подобра опција да почекам неколку недели до месец за да ми го купи и донесе другар од странство?
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,208
1,061
Купувал некој on-line од мобеликс?
Пуштаат испорака со плаќање при достава? Не сум од СК затоа прашувам....
За Apple Watch 6 се интересирам... понеделникот бев СК ама коа им се јавив го немале на залиха... рекоа во Среда ќе го добиеле.

Ретко може да се најде да се купи кај нас.... 2-3 мобилари го нудат само....
А малку и шубе ми е пошо имам слушано и дека сите производи им се отворени (од пакувањето) а можеби дури и го немаат оригиналното пакување. Некои можеби и малку користени со изговор дека биле експонати. Па уште да фалат некои аксесоари...

Дали можеби ми е подобра опција да почекам неколку недели до месец за да ми го купи и донесе другар од странство?
Apple watch series 5 зедов од ледиком, отворена кутија како поклон за девојка ми. Го имаа добиено денот кога го објавија (release date). После точно една година heart rate сензорот сосема престана да работи - им пишав од кур не ме удрија.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
889
777
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Apple watch series 5 зедов од ледиком, отворена кутија како поклон за девојка ми. Го имаа добиено денот кога го објавија (release date). После точно една година heart rate сензорот сосема престана да работи - им пишав од кур не ме удрија.
нема шо да те маваат, толку е година и гаранција на apple watch било каде, однеси си го во istyle и ќе ти го поправат и out of warranty. И во анхоч исто една година гаранција е да си го зел, и таму од "кур ќе те удреле".

и од apple страната

1627055136751.png
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,208
1,061
нема шо да те маваат, толку е година и гаранција на apple watch било каде, однеси си го во istyle и ќе ти го поправат и out of warranty. И во анхоч исто една година гаранција е да си го зел, и таму од "кур ќе те удреле".

и од apple страната

Погледнете го атачментот 102711
Нема сервис во државава наша за apple watch. Го пратив во бугарија и ми кажаа цена за поправка поскапа од series 6 нов..... На жими мајка го купив, знаејќи дека ни едните ни другите не нудат сервис во МКД. Јбг. Иначе series 1, 3 и сега 6 користам никогаш не сум имал ниту 1 софтверски/хардверски проблем.
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
588
727
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Нема сервис во државава наша за apple watch. Го пратив во бугарија и ми кажаа цена за поправка поскапа од series 6 нов..... На жими мајка го купив, знаејќи дека ни едните ни другите не нудат сервис во МКД. Јбг. Иначе series 1, 3 и сега 6 користам никогаш не сум имал ниту 1 софтверски/хардверски проблем.
Од каде набавени?
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,862
5,057
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Пред малку ми стигна и го инсталирав новиот абдејт за iOS 14.7 верзијата. Интересно е, сабајле приметивбагче во фејсбук, ако сакаш да оставиш коментар на пост и балончето за REPLAY се наоѓа најдоле, одма до црната лента што е за повлекување нагоре за исклучување односно излегување од апликацијата, притискаш на празно, не излегува тастатурата за да напишеш коментар, треба два три пати да излезеш и влезеш и конечно ќе се појаву тастатурчето за да напишеш коментар. Со овој абдејт, тоа се реши. Инаку, дека од вчера е земен нели, па до 14.2.1 верзија(мислам, може за 1динциата грешам) беше последна инсталирана, можеби во меѓувреме со некој друг абдејт се средило тоа уште порано. Инаку, се зачитав да видам баш што фиксови во меѓувреме решиле, значи покрај ситни но доста интересно-потребни фиксови, има доста сигурносни закрпи, пример, во еден 7, па во друг 9, па во друг неколку....сеа во последниов дури 31 безбедносен пач има. Чудна работа се овие епл...мислам онака, намерно нон стоп хакери наоѓаат дупки пошо е еден од најмасовно користени телефони или шо е филмот? зошто е толку богат со безбедносни дупки оперативниот систем? Може некој да каже два три збора што се случува овдека? Пример, кај андроид има многу безбедносни закрпи, мислам, се замараат од тој аспект или си мислат на време за сите тие пропусти да не се случуваат однапред? Или пак можеви е обратно, епл се замараат, а овие другиве не се замараат како нив?
 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
155
121
Може да се декодира, но првин да провериш да не е украден оти со заклучен ајклоуд ќе биде цигла ајфонот односно безкорисен, а декодирањето е малку поскапо од тие со андроиди

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
ne e kraden, legalno donesen e.
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
372
394
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
Дечки, едно прашање. Како да ми стане avaliable, blood oxigen i ECG на apple watch. Пробав да го сменам регионот ама не го решава проблемот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,862
5,057
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Знае некој откако ќе се пушти абдејт, кај нас кога станува достапен. Глеам пред 2-3 дена пуштен е iOS 15....а, кај нас уште не стигнал. Пошо неам искуство....после колку време доаѓаат, каснат абдејтите кај нас, одприлика?
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,208
1,061
Знае некој откако ќе се пушти абдејт, кај нас кога станува достапен. Глеам пред 2-3 дена пуштен е iOS 15....а, кај нас уште не стигнал. Пошо неам искуство....после колку време доаѓаат, каснат абдејтите кај нас, одприлика?
iOS 15 не е сеуште официјално пуштен, моментално само за девелопери. Во ист момент ќе ја добијат сите корисници официјалната верзија кога ќе се појави во септември.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,203
12,885
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Знае некој откако ќе се пушти абдејт, кај нас кога станува достапен. Глеам пред 2-3 дена пуштен е iOS 15....а, кај нас уште не стигнал. Пошо неам искуство....после колку време доаѓаат, каснат абдејтите кај нас, одприлика?
Чоек, не е ова андроид, во ист момент е достапен за сите, кликни таму чек фор абдејт.
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,862
5,057
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Чоек, не е ова андроид, во ист момент е достапен за сите, кликни таму чек фор абдејт.
Проверено е во абдејт, него бета бил тој што го разгледувале на јутуб, не сум го видел тој детал, амо по наслов sирнав...
П.С. Некако ме изненади постов твој околу тоа да сум проверел во абдејт :) (сеа ги капирам даи хард корисниците на епл со што се соочуваат секојдневно :) )
iOS 15 не е сеуште официјално пуштен, моментално само за девелопери. Во ист момент ќе ја добијат сите корисници официјалната верзија кога ќе се појави во септември.
Ми кажаа првин октомври, али ако е септ. супер...
 

Benedicta

Gaining Experience
7 декември 2017
97
62
Дечки, имам прилика од Америка да ми донесат iPhone, или да си купам од тука? Да немам некои зафрканции ако го купам од таму? :)
 

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
430
437
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Дечки, едно прашање. Како да ми стане avaliable, blood oxigen i ECG на apple watch. Пробав да го сменам регионот ама не го решава проблемот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако идеш Грчка или друга држава што го подржава ECG тогаш ке смениш регион и ке ти ги отклучи тие опции . Бар јас така направив и успеав . У МК сите варијанти ги пробав нејкеше отидов на одмор Грчка сменив реон и од тогаш раб .
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,299
5,819
Мелмак
А кај се гледа историја на позиви со некој контакт? На recent табот нема search ниту филтрирање по контакт, а на контакт инфо нема секција со изминати позиви.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,299
5,819
Мелмак
А кај се гледа историја на позиви со некој контакт? На recent табот нема search ниту филтрирање по контакт, а на контакт инфо нема секција со изминати позиви.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Дечки, аманте некој?
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
588
727
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10


Тоше, да ти кажам право jас можи ќе се вратам на андроид :rolleyes:
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,697
4,571
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,103
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно