• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

youtube

 1. StefAngel

  CryptoStef од КриптоДонија

  Здраво дечки ви пишува КриптоСтеф кралот на Криптодонија од виртуелниот свет на YouTube. Ве поканувам на мојот канал КриптоСтеф каде што имам и англиски и македонски видеа. Во наредните видеа ќе објаснам како може да купите криптовалити, како може да ги уновчите, стратегии во тргување во крипто...
 2. D

  Тинејџери растураат на YouTube

  Бев пријатно изненаден кога дознав македонските тинејџери активно го искористуваат YouTube. Повеќе на темава @ http://it.mk/intervju-marko-gp-markovik-tinejdherot-koj-rastura-na-youtube/ Доколку знаете и други деца кои растураат на YouTube освен споменатите во текстот, споделете го линкот тука.
 3. Luxell

  Програма за пуштање на YouTube видеа?

  Ми треба некоја програма за пуштање на YouTube видеа,и добро би било доколку има можност за логирање со YouTube акаунт. Ја користев CherryPlayer,но доста често знае да зафркава и не се пуштаат некои видеа,е сега освен неа ако знаете некоја друга предложете,побарав и на Гугл но не ми помогна многу.
На врв Дно