1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CryptoStef од КриптоДонија

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од StefAngel, 2 Јануари 2020.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Здраво дечки ви пишува КриптоСтеф кралот на Криптодонија од виртуелниот свет на YouTube. Ве поканувам на мојот канал КриптоСтеф каде што имам и англиски и македонски видеа. Во наредните видеа ќе објаснам како може да купите криптовалити, како може да ги уновчите, стратегии во тргување во крипто маркетот и ако имате прашања или критики слободно коментирајте во постовите. Каналот е за секого што сака да се запознае со криптовалути и како ќе може да профитира од нив.
  Во првото видео им освен што ви честитам нова година ви објаснувам зашто се потребни криптовалутите освен за шпекулација.

  View: https://www.youtube.com/watch?v=14tacd66oLE

  Мојот прв лајвстрим оваа година ќе почне наскоро, ако имате слични размислувања како моите слободно направете субскрајб. Ако темава е за канта може слободно да се избрише.

  View: https://youtu.be/rMlBykGptNo
   
  На DennyMK, prichina, Astro и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  @Fatal1ty_ побрзо со реакциите за постови освен лајк!!!! :mad:
   
  На Astro, farkizz, Fredy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Пред да снимаш, вежбај пред камера, многу ќе ти помогне.
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,571
  4,002
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Што имаш против него ?
  Секој си гледа својот пат до успехот.
  Барем во новава година посакувам помалце да тролаш и да почнеш да снимаш порничи со милфици.
   
  На The GameMAster94, Draynor, Rukfash и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Неам време да дебатирам со негативни луѓе. Ако премине од тоа што можам да му докажам дека за една година сум бил профитабилен 1000% ќе помине се што е негативно за мене како лик и карактер.
  Благодарам ќе повежбам на дикција и нормално дека ќе се подобри со време. Направив фејл овојпат стримав без да уклучам дека сум лајв.
  Искрено повеќе сакам да им помогнам на луѓето што се влезени во овој сектор за да успеаат него да фрлаат пари за глупости. Познавам доста луѓе што земале кредит и купиле по 100 графички и сеуште ги исплаќаат тие кредити. Во оваа игра успеваат тие што имаат добра стратегија кога да влезат и кога да излезат.
   
  На Speedster, toshex, Zippo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @Avid Што е против правила?
   
 7. shifty

  shifty
  Модератор

  1,025
  1,350
  5 Септември 2009
  @StefAngel ти посакувам успех со каналот!

  Среќна Нова и среќни празници!
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  Ништо бе. Да беше против правила нешто ќе пријавев.
  Само знаеш, Фејсбуков веќе подолго време нè навикна да имаме избор да ставаме и други реакции освен лајк.
  Тоа го применија и други форуми, па тука кога нема реакција се чувствувам како да ми е малку одземена слободата на емоционално изразување :D
   
  На farkizz и Oktar им се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Кога ќе станеш од спиење и кога ќе видиш дека форумот има нов дизајн, ќе го имаш и тоа што го бараш. До тогаш ќе мораш да бидеш дискриминиран во изразувањето.
   
  На The GameMAster94, BEST, gOJDO и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  И каде е сега долното видео??
   
 11. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,571
  4,002
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ne sum primetil dosea nisto novo.
   
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не си приметил пошто нема
   
  krema, BEST, farkizz и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. imperial

  imperial
  V.I.P

  1,411
  2,035
  12 Август 2009
  Машко
  Само затоа што имаш направено видео, не значи дека треба да го објавиш. Треба прво сам да го изгледаш цело (па да видиш како е), да видиш што му фали, и да го направиш од ново, подобрено. Па повторно да го прегледаш.. и така.. додека не си задоволен.
  Неколку насоки...
  ако зборуваш, треба да се слуша зборувањето.
  Она, незнам како се викаше... е .. доста поучно.
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Види ти го разбирам гледиштето и те подржувам во тоа што кажуваш. Ова го правам и за само промоција и мене 1 час во тргување може да ми донесе до 100 долари. Затоа не едитирам и директно аплоудирам.
  Последното видео од што тргувам секој ден по 6-8 часа сум заборавил дека микрофонот обс не ми го препознал и џабе сум стримал иако беше добар стрим ја уклучив македонската химна како за химна на криптодонија. Тоа ми се деси зашто верувам на сите социјални мрежи и ми одзема време а плус на стрим тргувам пред луѓето. Вчера на Форекс сите сигнали ми се остварија и бидејќи е мал акаунт добив 3 евра профит.
  Крипто ми е поголем дел од каде вадам пари . За говорот нема да бидам ЗВ и да ви продавам магла. Обични работи што му се потребни на човекот .
  Сега најголем проблем е каде да продадат за купување е лесно. Така што таму ми иде насоката кон каналот.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  Што е криптодонија?
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Иронија за земјата каде што крипто не е легално :)
  Кралот на Криптодонија е криптостеф исто крал на северот

  Би сакал да ги поканам првите копачи за подкаст @dejan_str и секако копачот @Pane24 за почетоците во копањето, што ве натера да почнете да Лопате и уште други прашања.
   
  Изменето од модератор: 2 Јануари 2020
  На dejan_str, ARMac, DonFrozex и уште 3 други им се допаѓа ова.
 17. Робсо

  Робсо
  Intern

  52
  32
  1 Септември 2018
  Чекај ти нешто крал се сметаш?
   
 18. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,571
  4,002
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Јас би откажал од причина што сум презафатен и слаб сум со слободно време ....
  Инаку идејата ти е добра.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 19. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко

  View: https://youtu.be/Qo6auZMQCqg


  View: https://youtu.be/rmKkepz_A38

  Ти благодарам за подршката ако ти се ослободи некад време слободно пиши.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Криптодонија до Токио!
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Види доста програмери што се жалат нема пејпал можат да прифатат бтц или стабилна валута како тетер и други слични како него.
  Трансакцијата е скоро инстантна и кошта 0.01 цент за трансфер. За продажба има луѓе кој ќе ти ги земат. Барем така прават кинезите за трансфер на богатство.
   
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  На кого му реплицираш??
   
 23. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,129
  2,566
  28 Јануари 2017
  Машко
  Компанија во Јапонија им плаќа од 80 до 800 долари од платата во биткоини што е многу поразлично од "во Јапонија плата се зема во биткоини"
   
  На The-spiki, DonFrozex, Krk198 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 25. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Крајниот дизајн за мојата држава Криптодонија. Може да се смеете но нашата конкурента држава не дозволува купување и продавање на криптовалути. Затоа и отворивме конкуренција и секој може да биде граѓанин на државава. Најдоброто нешто што може да направиме е да гласате со лајкови на мојот канал CryptoStef.

  Официјални лиценци за продажба и откуп добиваат @DeepImpact @goranzoran
  Лиценца за одржување на мрежата за плаќање @Pane24
  Почесен претседател @dejan_str
  Во моментот бараме министер за надворешна политика и за економија.
  Сега за сега официјална валута ни е биткоин. За други не ги признаваме. Нема даноци се е на добра волја на народот. Секој што сака да учествува е добредојден.

  Наскоро на мојот канал што се криптовалути и како се користат.
  Стратегија за купување и продавање на криптовалути.
  Економската слобода со користење на децентрализирана валута.
  Отворени сум за предлози :)
   

  Прикачени датотеки:

  BEST, DeepImpact и на goranzoran им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...