• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CryptoStef од КриптоДонија

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Здраво дечки ви пишува КриптоСтеф кралот на Криптодонија од виртуелниот свет на YouTube. Ве поканувам на мојот канал КриптоСтеф каде што имам и англиски и македонски видеа. Во наредните видеа ќе објаснам како може да купите криптовалити, како може да ги уновчите, стратегии во тргување во крипто маркетот и ако имате прашања или критики слободно коментирајте во постовите. Каналот е за секого што сака да се запознае со криптовалути и како ќе може да профитира од нив.
Во првото видео им освен што ви честитам нова година ви објаснувам зашто се потребни криптовалутите освен за шпекулација.
View: https://www.youtube.com/watch?v=14tacd66oLE

Мојот прв лајвстрим оваа година ќе почне наскоро, ако имате слични размислувања како моите слободно направете субскрајб. Ако темава е за канта може слободно да се избрише.
View: https://youtu.be/rMlBykGptNo

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
849
713
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
Пред да снимаш, вежбај пред камера, многу ќе ти помогне.

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,852
4,223
Ethermine
www.facebook.com
@Fatal1ty_ побрзо со реакциите за постови освен лајк!!!! :mad:
Што имаш против него ?
Секој си гледа својот пат до успехот.
Барем во новава година посакувам помалце да тролаш и да почнеш да снимаш порничи со милфици.

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Неам време да дебатирам со негативни луѓе. Ако премине од тоа што можам да му докажам дека за една година сум бил профитабилен 1000% ќе помине се што е негативно за мене како лик и карактер.
Пред да снимаш, вежбај пред камера, многу ќе ти помогне.
Благодарам ќе повежбам на дикција и нормално дека ќе се подобри со време. Направив фејл овојпат стримав без да уклучам дека сум лајв.
Искрено повеќе сакам да им помогнам на луѓето што се влезени во овој сектор за да успеаат него да фрлаат пари за глупости. Познавам доста луѓе што земале кредит и купиле по 100 графички и сеуште ги исплаќаат тие кредити. Во оваа игра успеваат тие што имаат добра стратегија кога да влезат и кога да излезат.

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,032
1,343
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
@StefAngel ти посакувам успех со каналот!

Среќна Нова и среќни празници!

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,187
7,932
Скопје
@Avid Што е против правила?
Ништо бе. Да беше против правила нешто ќе пријавев.
Само знаеш, Фејсбуков веќе подолго време нè навикна да имаме избор да ставаме и други реакции освен лајк.
Тоа го применија и други форуми, па тука кога нема реакција се чувствувам како да ми е малку одземена слободата на емоционално изразување :D

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,126
27,391
kalco.ru
Кога ќе станеш од спиење и кога ќе видиш дека форумот има нов дизајн, ќе го имаш и тоа што го бараш. До тогаш ќе мораш да бидеш дискриминиран во изразувањето.
Ништо бе. Да беше против правила нешто ќе пријавев.
Само знаеш, Фејсбуков веќе подолго време нè навикна да имаме избор да ставаме и други реакции освен лајк.
Тоа го применија и други форуми, па тука кога нема реакција се чувствувам како да ми е малку одземена слободата на емоционално изразување :D

imperial

V.I.P
12 август 2009
1,411
2,036
Скопје
www.rop.mk
Само затоа што имаш направено видео, не значи дека треба да го објавиш. Треба прво сам да го изгледаш цело (па да видиш како е), да видиш што му фали, и да го направиш од ново, подобрено. Па повторно да го прегледаш.. и така.. додека не си задоволен.
Неколку насоки...
ако зборуваш, треба да се слуша зборувањето.
Она, незнам како се викаше... е .. доста поучно.

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Види ти го разбирам гледиштето и те подржувам во тоа што кажуваш. Ова го правам и за само промоција и мене 1 час во тргување може да ми донесе до 100 долари. Затоа не едитирам и директно аплоудирам.
Последното видео од што тргувам секој ден по 6-8 часа сум заборавил дека микрофонот обс не ми го препознал и џабе сум стримал иако беше добар стрим ја уклучив македонската химна како за химна на криптодонија. Тоа ми се деси зашто верувам на сите социјални мрежи и ми одзема време а плус на стрим тргувам пред луѓето. Вчера на Форекс сите сигнали ми се остварија и бидејќи е мал акаунт добив 3 евра профит.
Крипто ми е поголем дел од каде вадам пари . За говорот нема да бидам ЗВ и да ви продавам магла. Обични работи што му се потребни на човекот .
Сега најголем проблем е каде да продадат за купување е лесно. Така што таму ми иде насоката кон каналот.

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Иронија за земјата каде што крипто не е легално :)
Кралот на Криптодонија е криптостеф исто крал на северот

Би сакал да ги поканам првите копачи за подкаст @dejan_str и секако копачот @Pane24 за почетоците во копањето, што ве натера да почнете да Лопате и уште други прашања.

Изменето од модератор:

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,852
4,223
Ethermine
www.facebook.com
Би сакал да ги поканам првите копачи за подкаст @dejan_str и секако копачот @Pane24 за почетоците во копањето, што ве натера да почнете да Лопате и уште други прашања.
Јас би откажал од причина што сум презафатен и слаб сум со слободно време ....
Инаку идејата ти е добра.

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Чекај ти нешто крал се сметаш?
View: https://youtu.be/Qo6auZMQCqg

View: https://youtu.be/rmKkepz_A38

Јас би откажал од причина што сум презафатен и слаб сум со слободно време ....
Инаку идејата ти е добра.
Ти благодарам за подршката ако ти се ослободи некад време слободно пиши.

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Види доста програмери што се жалат нема пејпал можат да прифатат бтц или стабилна валута како тетер и други слични како него.
Трансакцијата е скоро инстантна и кошта 0.01 цент за трансфер. За продажба има луѓе кој ќе ти ги земат. Барем така прават кинезите за трансфер на богатство.

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,187
7,932
Скопје
Види доста програмери што се жалат нема пејпал можат да прифатат бтц или стабилна валута како тетер и други слични како него.
Трансакцијата е скоро инстантна и кошта 0.01 цент за трансфер. За продажба има луѓе кој ќе ти ги земат. Барем така прават кинезите за трансфер на богатство.
На кого му реплицираш??

• Ја почнал/а темата

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,054
1,315
Крајниот дизајн за мојата држава Криптодонија. Може да се смеете но нашата конкурента држава не дозволува купување и продавање на криптовалути. Затоа и отворивме конкуренција и секој може да биде граѓанин на државава. Најдоброто нешто што може да направиме е да гласате со лајкови на мојот канал CryptoStef.

Официјални лиценци за продажба и откуп добиваат @DeepImpact @goranzoran
Лиценца за одржување на мрежата за плаќање @Pane24
Почесен претседател @dejan_str
Во моментот бараме министер за надворешна политика и за економија.
Сега за сега официјална валута ни е биткоин. За други не ги признаваме. Нема даноци се е на добра волја на народот. Секој што сака да учествува е добредојден.

Наскоро на мојот канал што се криптовалути и како се користат.
Стратегија за купување и продавање на криптовалути.
Економската слобода со користење на децентрализирана валута.
Отворени сум за предлози :)

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,598
Мислења
821,492
Членови
28,251
Најнов член