Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

starlink

  1. ^^GoRiLLaZ^^

    Starlink проект - Сателитски интернет (powered by SpaceX)

    Elon Musk, основач и извршен директор на SpaceX веќе започна со БЕТА тестови за проектот „Starlink“ - проект кој треба да обезбеди стателитски пристап до Интернет во целиот свет. Веќе сношти имавме глетка и во Република Македонија, околу 20:35 часот поминаа уште 60 сателити во вселената кој се...
На врв Дно