• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

redmi

 1. gremlin

  Redmi K20 Pro 8/128

  Телефонот е купен Јули 2019 и набавен е директно од кина преку @DonFrozex . Моделот е црн (M1903F11A) со конфигурација 8/128. Доаѓа со оригинална кутија, fast charger, оригинална црна маска и имам плус и Nillkin Nature TPU. Телефонот е кинески модел но јас му имам ставено xiaomi.eu rom и е на...
 2. JasSum

  Проценка Xiaomi Redmi 2

  Користен со нилкин стакло и нилкин футрола. Видливи знаци на користење. Се покажа дека нилкин имаат подобри стакла од маски. На фотографиите се познава оштетено заштитното стакло, екранот е ок. Задниот капак е менлив. Купен во хајстор. Доаѓа со кутија и полнач. Гаранција нема.
 3. B@N@N@M@N

  Проценка Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32 Gold

  Здраво дечки, ќе ве молам проценка за телефончево. Xiaomi Redmi 5 Plus Gold, глобална верзија, со 3GB РАМ и 32GB внатрешна меморија. Купен е нов во ВИП на 26.06.2018, што значи има уште 16 месеци гаранција во Hi Store. Телефонот е во 10/10 козметичка состојба, како нов, нема никакви грепки...
 4. Mao

  Xiaomi Redmi 6A

  Prodavam Xiaomi Redmi 6A 16GB kupen vo septemvri od VIP, go zemav zasto mi sleduvase, i od togas ne e koristen ni 2 casa efektivno. Ima garancija 2 godini. Crna boja. Cenata e 6000 mkd.
 5. spiritBreaker

  Флешување на Xiaomi Redmi Note 3 pro

  Здраво дечки, Барам некој кој е доволно искусен во флешување, сакам да ми флешува Cyanogen 14 / Lineage како и да се вика на телефонот наведен од насловот. Кој е расположен, нека ми пише пп, заедно со колку време би било потребно и колку би ме коштало (воедно и после флешувањето да биде...
На врв Дно