1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Флешување на Xiaomi Redmi Note 3 pro

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од spiritBreaker, 26 Април 2017.

 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,779
  3,237
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Здраво дечки,

  Барам некој кој е доволно искусен во флешување, сакам да ми флешува Cyanogen 14 / Lineage како и да се вика на телефонот наведен од насловот. Кој е расположен, нека ми пише пп, заедно со колку време би било потребно и колку би ме коштало (воедно и после флешувањето да биде рутиран). Јас, секако, не сум искусен, па неќам да зафркнам нешто, па затоа барам поискусен „флешер“ :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,303
  7,280
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Убаво би било да го отклучиш бутлодерот во старт, после се е лесно. Има неофицијални начини како да го отклучиш ама се комплицирани. Мене ми го отклучија за 3 дена. После е лесно флешуваш ZCX_TWRP и од него кој ром сакаш (сосе рут).

  Easy Steps to Unlock Redmi Note 3 Bootloader | Xiaomi Tips

  Само пази си со еден телефонски број (што го имаш) да ти е врзан МИ акаунтот.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Убаво ти вика @ARMac , отклучи БЛ па после ќе го средиме :)
   
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,709
Вчитување...

Сподели

Вчитување...