1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Флешување на Xiaomi Redmi Note 3 pro

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од spiritBreaker, 26 Април 2017.

1. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,779
    3,237
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    Здраво дечки,

Барам некој кој е доволно искусен во флешување, сакам да ми флешува Cyanogen 14 / Lineage како и да се вика на телефонот наведен од насловот. Кој е расположен, нека ми пише пп, заедно со колку време би било потребно и колку би ме коштало (воедно и после флешувањето да биде рутиран). Јас, секако, не сум искусен, па неќам да зафркнам нешто, па затоа барам поискусен „флешер“ :)

На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ARMac

ARMac
    Орган

6,303
    7,280
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Убаво би било да го отклучиш бутлодерот во старт, после се е лесно. Има неофицијални начини како да го отклучиш ама се комплицирани. Мене ми го отклучија за 3 дена. После е лесно флешуваш ZCX_TWRP и од него кој ром сакаш (сосе рут).

Easy Steps to Unlock Redmi Note 3 Bootloader | Xiaomi Tips

Само пази си со еден телефонски број (што го имаш) да ти е врзан МИ акаунтот.

На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
  3. the_maker

the_maker
    Unbeatable

3,867
    5,942
    14 Август 2014
    Машко
    Убаво ти вика @ARMac , отклучи БЛ па после ќе го средиме :)

Слични теми
  1. omegaRED
    Одговори:
    18
    Прегледи:
    1,709
Вчитување...

Сподели

Вчитување...