• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

raspberry pi b3+

  1. The Geek Boy

    Raspberry Pi - Google Assistant (Проект по практична настава)

    Епаа како што кажува насловот, се одлучив да правам проект кој што ни беше зададен од професорката по практична настава. 4 - та година сум, и сите што се електротехничари во 4 - та година го прават истото. Се бира кој што сака, и колку по сложено и подобро проектче се одбере, толку поголема...
На врв Дно