Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

радио

 1. Нема Слика

  Појачало Technics SU-V660 и тјунер Technics ST-600

  Потребна е проценка, фала многу :D Добиени на подарок пред некоја година бидејќи им седеа и фаќаа прашина, за на крај и кај мене да седат и фаќаат прашина. Буквално се расипа од седење и однесено е на сервис кај Боро кај Католичка, сега работи супер. Немаат видливи траги на користење. Го...
 2. JensenInterceptor

  Дали да се чува касетофон со цд плеер?

  Имам касетофон со ЦД плеер. Ми зафаќа место, би го заменил со мало радивце на батерии. Некоја посебна причина истиот да се чува? Хмм, а па дали некој ќе го купи воопшто? :)
 3. JensenInterceptor

  Претворање стари радио касети во дигитална снимка?

  Имам стари касети. Коа ќе видиш, песните 95 посто се наоѓаат на Јутуб. Но сепак сакам да зачувам некои спомени од детството коа сум се снимал. Кој би бил најдобар начин да се префрли снименото во компјутер? Ќе ве замолам да не давате мислења од видот, "уште го чуваш тоа ѓубре??" Имам радио...
 4. Metuzalem

  Препорака за интернет радио “тјунер“?

  Односно кутија со или без звучници, а што се поврзува на аудио опрема (и веројатно се управува преку browser). Поточно, најверојатно само да се „полни“ со IP адреси на радијата преку browser, а со копчиња да се бираат станици и да биде релативно независно од компјутер. Пред неколку години имаше...
На врв Дно