Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
manovj

Појачало Technics SU-V660 и тјунер Technics ST-600

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Потребна е проценка, фала многу :D

Добиени на подарок пред некоја година бидејќи им седеа и фаќаа прашина, за на крај и кај мене да седат и фаќаат прашина. Буквално се расипа од седење и однесено е на сервис кај Боро кај Католичка, сега работи супер. Немаат видливи траги на користење. Го продавам бидејќи не сум дома често и не можам да го користам. Доаѓаат со кабли за струја и по некој RCA кабел. Слики кога ќе стигнам дома, најверојатно утре-задутре.

Technics SU-V660 - Stereo Integrated Amplifier (1989-90)

Power output: 90 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 3Hz to 100kHz
Total harmonic distortion: 0.005%
Damping factor: 60
Input sensitivity: 0.17mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 68dB (MC), 86dB (MM), 100dB (line)
Channel separation: 50dB (line)
Output: 150mV (line)
Speaker load impedance: 4Ω (minimum)
Dimensions: 430 x 158 x 370mm
Weight: 11.5kg
Finish: black

Technics ST-600 - Quartz Synthesizer AM/FM Stereo Tuner (1988-90)

Type: Mono/Stereo Tuner
Tuning Bands: FM, MW
Tuning Scale: Digital
FM Tuning Range: 87.5 to 108 MHz
MW Tuning Range: 531 to 1602 kHz
Sensitivity: 1.5uV (FM), 300uV (MW)
Signal to Noise Ratio: 65dB (FM)
Distortion: 0.3% (FM)
Selectivity: 65dB (FM), 50dB (MW)
Frequency response: 20Hz to 15kHz (FM)
Output: 300mV
Dimensions: 430 x 53 x 220mm
Weight: 2kg

Информации

Автор
manovj
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
233
На врв Дно