Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

processor

 1. Продавам процесор AMD Ryzen 5 3600.

  Продавам процесор AMD Ryzen 5 3600.

  Се продава AMD Ryzen 5 3600 во перфектна состојба заедно со кулер и кутија. Процесорот е сеуште под гаранција, купен од Анхоч. Кулерот не е користен воопшто, стои фабричката паста на него.
 2. Нема Слика

  Купувам i7 7700k

  Понуди ПП.
 3. Нема Слика

  AMD Ryzen 5 5600G нов неотворен (AM4 APU)

  Се продава процесоров, земен е од странство ама ради низа заебанции остана вишок. Доаѓа со 3 години интернационална гаранција од АМД (RMA шипинг платен од нив), иако процесор ко процесор преретко се расипува. Сепак мирна ќе му е душата на кој и да го земе. Слики нема што да се ставаат, гланц...
 4. Нема Слика

  Prodavam Cpu,Gpu

  Продавам: CPU: Intel i5-4570 3,2ghz 2000den CPU: Intel i3-7100 3,9 ghz 2500den GPU: ASUS R9 280X 3GB DDR5 2000den
 5. Нема Слика

  Продавам: Cpu,RAM и Куќиште

  Продавам : Cpu: Intel i5-4570 3,2ghz lga 1550 (2400den) RAM: HyperX Beast 8 GB (2 x 4 GB) DDR3 1600 MHz(1000den) Case: Cooler Master HAF 922(1200den) Цените се фиксни и не праќам по карго(само Скопје)
 6. Skorp

  Продавам Intel® Core™ i7-10700K Processor

  Продавам користен Intel i7-10700K со локална гаранција до 10.08.2023. Процесорот си работи најнормално и без никакви проблеми. Никогаш не е клокан и се продава поради апгрејд. Си доаѓа со оригиналната кутија. 19.000 ден.
 7. Snow :)

  i7 4790

  Како што гласи насловот, барам да купам i7 4790.
 8. JensenInterceptor

  RISK5 Open Source Процесор - Ваши мислења?

  Не знам од каде да почнам или какви прашања да поставам, па, како што гласи насловот, кои се вашите мислења за овој процесор: https://riscv.org/ И да, „процесор со отворен код“??? Или како би се превело? :) ;)
 9. kromidar

  Конфигурација - процесори

  Здраво дечки. Ми треба ваше мислење за i5 8400k и AMD RYZEN 2600, кој процесор е поефикасен за гејмање и дали измеѓу двата процесори има голема разлика. Исто така за процесорот i5 8600k дали е потребна Z series матична ( не планирам да правам overclock). Однапред Ви благодарам :)
На врв Дно