Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Serko

Трејдам gaming процесор за workstation процесор.

Слики

Нема Слика

Тип
Менувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Здраво, како што пишав во насловот, нудам Ryzen 5800X3D во замена за Ryzen 5950X.
Процесорот нема никаква мана, го менувам бидејќи ми треба процесор со повеќе јадра за multithreading работа.
Возен на X570 матична со 240mm AIO, стар е 1 година, со гаранција и е купен од Инсомниа.
Доколку некој го интересира, имав среќа во "sillicon lottery" така што е добар sample и тера -30 на сите јадра на Curve Optimizer со PBO2 без нестабилности (За оние што сакаат да ја извадат секоја капка во перформанс).
Слики нема пошто моментално го фурам, може да се дојде на лице место да се проба.

071-311/217 за контакт.

Информации

Автор
Serko
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
134

Повеќе огласи од Serko

На врв Дно