Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
V

Продадено AMD Ryzen 5 5600G нов неотворен (AM4 APU)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
150 €
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5600g
Се продава процесоров, земен е од странство ама ради низа заебанции остана вишок.

Доаѓа со 3 години интернационална гаранција од АМД (RMA шипинг платен од нив), иако процесор ко процесор преретко се расипува. Сепак мирна ќе му е душата на кој и да го земе.
Слики нема што да се ставаат, гланц нова кутија со фабрички лепенки. Внатре има и Wraith Stealth кулер.

За тие што не се во тек, ова е G моделот, односно доаѓа со (доста солидна) графичка. Одличен за small form factor builds и како замена за конзола, ама и во офис конфигурација ќе врши работа следниве 10 години.

Земен 150, го давам 150.
Кај нас:
  • Анхоч 10500 (нема залиха)
  • Џирафа 10800
  • на друго место не го најдов

Информации

Автор
Vlecka
Поднесена
Последна промена
Прегледи
801
На врв Дно