• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

printer

 1. Глупав

  Препорака за Black and White Печатар со опционо скенер

  Се печатат некаде 2-3000 страници на месечно ниво. Се печатат начесто документи односно текст, брзина е ирелевантано но да не е ептен споро. Best buy е тоа што се бара. Да не е изгор печатар од/над 10 000 ама да не се ни изгор боите кои можат да коштаат скапо по 2-3 000 месечно. значи...
 2. Oktar

  Принтер за фотографија за домашна употреба

  Драги форумџии и нијанса подраги форумџики, ми треба мала помош. Бидејки имам еден тон дигитални фотографии, секако дека кога ке дојде моментот да испринтам некоја, тоа се претвора во превише труд од гледна точка на одбери, стави на усб, иди во фото студио да ги однесеш, иди да ги земеш па ке ти...
 3. Winncoot

  Чистење на Print Head (Принтер)

  Имам Epson SX110. Купен е пред можеби 8 до 10 години. Користен е само на почетокот, снемав боја и не купив. Денес ми текна да го преживеам принтеров. Купив боја, сменив и пробувам да принтам, нема ништо на листот. Па ај гуглам да видам што е. И според гугл и принтерот мој, бидејки не е работен...
 4. I

  OKI C5250 kompatibilni toneri ili polnenje

  Decki dali znae nekoj kade bi mozel da najdam kompatibilni toneri ili polnenje na istite za OKI c5250 kupen od DUNA. Prashuvav na mnogu mesta vo povekje firmi..bez uspeh. Ubava mashina shteta da ne se koristi, 700 evra kupena na vremeto. Originalnite se mnogu skapi ne se ispalti. tenkju :)
На врв Дно