Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  1,554
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,214
 1. Steff_92
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  448
 2. MeNtisH12345678
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  623
 3. Zippo
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  1,386
 4. dimsa
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  3,798
 5. n3tG0d
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  273
 6. Simeon Aleksov
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  430
 7. SkyDriver
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  5,829
 8. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,114
 9. bandit
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,961
 10. Pece_648
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,768
 11. vladence
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,330
 12. Zimrie
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,726
 13. ivanzila
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,644
 14. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,533
 15. martinpk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,674
 16. gdamjan
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,891
 17. Xenor
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,254
 18. Jah'rakal
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,244
 19. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,005
 20. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,205
 21. bruteforce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,389
 22. Xenor
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,751
 23. SkyDriver
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,961
 24. discodancer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,103
 25. Nothing
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,272

Опции за прикажување на темите

Вчитување...