1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Perl // Ruby // Python

Дискусии поврзани со најупотребуваните script-like програмски јазици.

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,500
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,698
 1. Aka1458
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  136
 2. BorisSapphire
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  258
 3. bon_ton
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  419
 4. BorisSapphire
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  344
 5. Steff_Maja
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  457
 6. SmartGuru
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  502
 7. dimsa
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  5,508
 8. Zippo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  719
 9. Steff_92
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  772
 10. MeNtisH12345678
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  863
 11. Zippo
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,265
 12. n3tG0d
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  549
 13. Simeon Aleksov
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  746
 14. SkyDriver
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  6,913
 15. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,371
 16. bandit
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,180
 17. Pece_648
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  4,281
 18. vladence
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,630
 19. Zimrie
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,954
 20. ivanzila
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,886
 21. Zimrie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,744
 22. martinpk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,925
 23. gdamjan
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,496
 24. Xenor
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,497
 25. Jah'rakal
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,590

Опции за прикажување на темите

Вчитување...