• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OKI C5250 kompatibilni toneri ili polnenje

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivanhoe

Intern
24 јуни 2015
55
30
Skopje
Ivanhoe's setup  
Processor & Cooler
i5-6600K CPU @ 4.3 GHz / Noctua NH-U12S
Motherboard
Gigabyte Z170-D3H
Storage
SSD: Kingston UV400 / HDD: WD Blue 1TB
PSU
Antec NEO ECO 520W bronze
RAM
Kingston 2x8 DDR4 2133MHz
Video card
Sapphire Radeon RX 480 Nitro 8GB
Case
SAMA Tank Black
Mouse
Natec Genesis CX33 gaming combo
Keyboard
Natec Genesis CX33 gaming combo
Monitor
LG IPS Led 24inch
OS
Windows 10
Decki dali znae nekoj kade bi mozel da najdam kompatibilni toneri ili polnenje na istite za OKI c5250 kupen od DUNA. Prashuvav na mnogu mesta vo povekje firmi..bez uspeh. Ubava mashina shteta da ne se koristi, 700 evra kupena na vremeto. Originalnite se mnogu skapi ne se ispalti.

tenkju :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,541
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно