• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за Black and White Печатар со опционо скенер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
781
483
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Се печатат некаде 2-3000 страници на месечно ниво.
Се печатат начесто документи односно текст, брзина е ирелевантано но да не е ептен споро.
Best buy е тоа што се бара.

Да не е изгор печатар од/над 10 000
ама да не се ни изгор боите кои можат да коштаат скапо по 2-3 000 месечно.
значи моментално е таа опција во оптек која не одговара.

Моменталното решение има и скенер, што значи ако се продава, ќе треба да се купи нешто со скенер.

Би бил благодарен за конкретни предлози (со линк би било одлично).
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
56
23

Anhoch PC Market Online - HP LaserJet Pro MFP M28w wireless printer (истиот горе само wireless)

Anhoch PC Market Online - Toner Sprint/Sunglory HP CF244A 44A M15, M15A, MFP M28A, MFP M28W 1k еве ти и тонер за нив по 1000 страници еден тонер е
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,741
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно