• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

hdd

 1. Miki98

  Форматирање на лаптоп и компјутери преку еден диск

  Здраво ит другари Дали може сите виндоус-и кои ги имам симнато да се на дискот за ботабилно и да бирам кој виндоус да се инсталира преку хддто или преку што е најдобро преку portable ssd,CD DVD? Вчера имаше еден лаптоп донесен,па додека го најдам усб стикот кој беше win8,изгубив време. Се мислам...
 2. G

  Проблем со WD My Passport HDD: data error (cyclic redundancy check)

  Веќе 4 години имам WD My Passport екстерен хард-диск на кој чувам фотографии, инсталации, видеа и слично. Подолго време го немав вклучено, се до вечерва. Го вклучив и можев да пристапам до фајловите. Разгледував фотографии и видеа. Иако некако бавно, сепак фотографиите се отвараа, но видеата...
 3. R

  Екстерни дискови - 4ТБ

  Се продаваат екстерни дискови, користени за фармање на чиа, вкупно околу 5 месеци користени. HDD External 3.5" 4TB USB3.0 Verbatim Store 'n' Save - 5.300 денари * 6 парчиња HDD External 3.5" A-Data 4TB HM800 External Hard Drive - 4.000 денари * 9 парчиња Повеќе инфо во пп.
 4. Avid

  Seagate хард диск HDD 2.5 500GB од лаптоп

  Го продавам хард дисков изваден од лаптоп. Како што може да се забележи, малку е користен. Не праќам по карго, не шетам низ градов ни по работа ни по ништо, доаѓате во Влае кај Баду бар по договорено време. Фиксна цена: 950 денари P.S. Поминат е со KillDisk така да ако случајно се...
 5. Banjifiko

  Продавам екстерни 2.5'' дискови

  Продавам 3 екстерни 2.5'' дискови: 1. HGST (generic enclosure USB 3.0) 1TB - 1.500 денари 2. WDC (generic enclosure USB 3.0) 500GB - 1.000 денари 3. Verbatim USB 3.0 - 500GB - 1.000 денари Не праќам по карго и слично (поради актуелната ситуација)
 6. JasSum

  HDD проблем

  Имам хдд што се користи за бекап. Една партиција и на неа се става се што треба да се бекапира. Таман го наполнив и го извадив од куќиште, го ставам во докинг станица и не го чита, т.е. не гледа партиција полна со документи. Отворам диск менаџер на вин и гледам чудесии (види фото) Треба да...
 7. busav0408

  Екстерни куќишта за HDD 3,5" SATA и АТА

  Имам потреба од екстерно куќиште кое подржува 2 различни HDD 3,5" ATA i SATA (според сликите). Во продавниците кои се најзастапени имаат само за 2,5". Може информација каде може да се најде кај нас или да нарачувам преку интернет
 8. Roxas

  Избришан Хард Диск преку DiskPart -clean

  Реинсталирав windows на SSD не знам кој ѓавол ме натера да влезам во диск парт и да го селектирам хард дискот кој е поделен на две партиции една 300 друга 630 гб. На таа со 300 имав оперативен систем и сакав да го избришам за да нема два. Наредно направив селект диск 1 и потоа лист па селект...
 9. Глупав

  RAID 1

  Се надевам не право место ја сместив темава... За да не лутам, а знам од искуство најбрзо се учи, ако некој врзувал, да може да каже најбезболно решение за следново ??? Се мислев за Synology NAS ама некако ми изгледа неекономично ни најекономичното решение од нив за 12к па се решив за...
 10. spiritBreaker

  HDD 5.25" Bay

  Здраво дечки, Дали некој имал досега од некаде од нашава напатена македонија, уредот од насловот? потребно ми е за еден хард од 2ТБ за хот свап на десктопот. ако знае некој или има инфо кај може од тука да се набави и ако може да постави некој линк, би било супер :)
 11. S

  Nov WD 2,5" HDD pagja na test

  Zdravo do site, najnapred se izvinuvam poradi latinicata, ova go pisuvam od tablet bez kirilicna poddrska. Minatata nedela kupiv 2,5" WD scorpio blue 500gb od niko kompjuteri. Instalacijata na win 7 pro i na nekoj osnoven softver ( pleer, chrome i sl.) pomina najnormalno i vaka pri rabota ne...
На врв Дно