Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Ocr

12TB (4x 3TB) SAS дискови 3,5 Seagate Constellation ES.2

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
6.000 ден.
Истекува

Опис

Се продаваат 4x SAS диска 3,5инчни користени тестирани 0 лоши сектори - 7.000мкд фиксно за сетот од 4 - праќам по ЕЛС низ цела МК.

Constellation ES.2 3TB Specifications (ST33000650SS/ST33000641SS)

Capacitie: 3TB
Interface: SAS 6Gbps
Spindle Speed: 7200RPM
Cache: 64MB
Seek Time, Average Read/Write (ms): 8.5/9.5
Average Latency (ms): 4.16
Interface Ports: Dual
Idle Power Consumption: 7.4W
Random Read Operating Power Consumption: 11.3W

* Mean Time Between Failures (MTBF): 1.2 million hours *

Информации

Автор
Ocr
Поднесена
Последна промена
Прегледи
208
На врв Дно