Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

btc

 1. Miki98

  NerdMiners V2 Lottery miner beats the odds to win

  Дали вреди Nerdminer? И дали вредат сајтовите кои нудат мајнинг пр. Cloud mining https://fastmining.pro/ https://www.bitfufu.com/ https://www.hashfrog.com/ Не знам многу за рударството, само ме интересира. Некој што добил...
 2. Продавам LEDGER NANO S PLUS х2 неотпакувани

  Продавам LEDGER NANO S PLUS х2 неотпакувани

  Две на број, се разбира неотпакувани, нарачани од официјалната страна. Цена: 100€ Локација: Кочани/Скопје
 3. toshex

  Негативни страни на крипто валутите

  Ете за да не бидат офтопик во други теми во оваа тема да зборуваме за сите негативни страни и показатели околу крипто сцената. Како одличен извор на информации во 2022 година во момент на пишување ќе го ставам пак видеово кое навлегува во детали за повеќето негативни и контроверзни страни на...
 4. ContentBot

  Која ќе биде цената на Bitcoin и Etherium во март, 2022?

  Која ќе биде цената на Bitcoin (BTC) и Etherium (ETH) на 15-ти март, 2022 година? Зошто го мислите тоа? Напомена: Шпекулативна тема, сите ставови во темата а и општо на ИТ форум не треба да се земат како совет за инвестирање или купување/продавање на крипто-валути.
 5. Глупав

  Плаќање со крипто и поврзување на трејдинг акаунт со акаунт за плаќање

  имено пред некоја година да бев нелегален сега ќе си имав стан за 1200 евриќи, сепак да не тупам со чести животни приказни да почнам еден стандарден муабет кој можеби го има затскриено по темиве ама многу време би требало за претражување ИМЕНО: на почестиот ама "помалку болен" начин со...
 6. Garfield'

  Купувам одредна сума на BTC и ETH за во payeer wallet

  Здраво ит другари Купувам одредена сума на btc и eth, за во payeer account,доколку има некој може да ми пише,нема карго...за кои треба ќе дадам лично кеш во готово. Благодарам однапред.
На врв Дно