• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Плаќање со крипто и поврзување на трејдинг акаунт со акаунт за плаќање

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
781
483
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
имено пред некоја година да бев нелегален
сега ќе си имав стан за 1200 евриќи,
сепак да не тупам со чести животни приказни
да почнам еден стандарден муабет кој можеби го има затскриено по темиве
ама многу време би требало за претражување

ИМЕНО: на почестиот ама "помалку болен" начин со 100евра дознав дека не е исто трејдинг акаунт со wallet...

така да
на кој начин (Во Сигурна Опција) најбезболно да добијам со картичка од некоја од нашиве банки (Visa, Master, Maestro)
некој микро акаунт на некој wallet (<<<ИСТОВРЕМЕНО како и до ОВА)

за при тоа да платам некоја претплата
која иде или само преку Крипто
или со некоја полусиурна опција со Картичка кон Крипто
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
781
483
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Се снајдов, уште да се истражат конверзии и најекономична опција.... кој сака да се информира може....
Благодарам за Внимание Чао Пријатно!!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,739
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно