• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Последна активност на vladimir171

 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата XboX Series X.
  Мејлот кој ќе го користиш треба да ти е со информации дека живееш во некој дел од US, и после истите информации да ги ставиш на...
 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата XboX Series X.
  Ако некој го пропушти претставувањето на новите игри со Bethesda :) View: https://youtu.be/1YnVzOA2wNs
 • vladimir171
  vladimir171 реагираше на мислењето на toshex во темата Windows 11 со Хаха Хаха.
  Епа да им предложиме EA да го прави Виндоусот, секоја година ќе има нов заедно со ФИФА.
 • vladimir171
  vladimir171 реагираше на мислењето на UnderMyRules во темата Battlefield 2042 со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Играта нема single player така да нема ништо интересно според мене што би ме натерало да ја купам, освен за тие што обожаваат...
 • vladimir171
  vladimir171 почна нова тема Кулер за HP ProBook 4530s во Купувам.
  Купувам кулер за HP ProBook 4530s, би било супер ако е нов но и половен ќе заврши работа.
  • 20210529_211529.jpg
 • vladimir171
  vladimir171 реагираше на мислењето на ARMac во темата XboX Series X со Љубов Љубов.
  После една недела користење можам слободно да кажам дека XSS е одлична конзола за парите. Доколку не ви треба 4к/HDR/144ФПС одлично се...
 • vladimir171
  Враќање години на жена.
 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата Проценка Xbox One S.
  Супер, да го изнаиграш :) Јас си порачав контролер од saturn.de ќе ми пристигне деновиве а за конзола ќе го чекам Х да стигне па ќе менувам.
 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата Проценка Xbox One S.
  Со 1 контролер 500gb максимум 8000 ако имаш некоја игра со него може и 9000 поготово по ФБ огласине за конзоли. За FHD играње си е...
 • vladimir171
  vladimir171 реагираше на мислењето на spiritBreaker во темата VMWare Player и неговите лудории со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Се беше сетирано како шо треба. Две мислења погоре напишав дека уствари проблемот го праеше верзијата на вмвер и виртуелките, виндоусите...
 • vladimir171
  Ubunty то може да не ти работи после промена на архитектура ради кернелот ако не е генерички туку е оптимизиран за одреден процесор, па...
 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата Т-Home оптика.
  Пред некој ден приметив дека проблемот не им е само на оптика туку ми го правеше и на 4г и после и двете се средија. Брука е на 100/100...
 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата Т-Home оптика.
  Денес нетов тиња, во последно време многу е нестабилна мрежава
 • vladimir171
  vladimir171 одговори на темата Монитор на тач 10+".
  Нешто во овој стил? https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10019_10031&product_id=27711&mfp=manufacturers%5B19%5D Не сум...
 • vladimir171
  vladimir171 реагираше на мислењето на Weeaboo во темата Проценка Dell P2417H со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Не е OLED за да наведуваме дека е ,,горен'' панелот. Едноставно не гледам зошто ризикот би бил голем во случајов кога членот наведува...
На врв Дно