• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nikola Sone

Роденден
3 ноември 1986 (Возраст: 34)
Локација
Skopje
Processor & Cooler
i7 6700K | [email protected] | CM Nepton 240M
Storage
840 EVO - 120GB; WD10EZEX
PSU
CM V850
RAM
HyperX Savage 32GB @2933MHz CL13
VGA
ASUS GTX TITAN 6GB || HerculeZ X3 Ultra Cooler
Case
SAMA Titan Gaming Black
Monitor
Dell U2412M || U2312HM
Motherboard
ASUS Maximus Hero VIII
OS
Win 10 x64
Пол
Машки

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 3. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 4. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 5. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 6. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 7. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 8. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 9. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 10. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 11. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 12. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 13. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно