1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Metuzalem

 1. 500
  Доделено: 14 Јуни 2018

  ZOMFG

  Постирај 5000 мислења

 2. 25
  Доделено: 12 Декември 2017

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори

 3. 200
  Доделено: 14 Јануари 2016

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.

 4. 50
  Доделено: 27 ноември 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 5. 1000
  Доделено: 21 Септември 2015

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења

 6. 100
  Доделено: 22 Декември 2014

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 7. 50
  Доделено: 28 Септември 2013

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 8. 40
  Доделено: 21 Февруари 2013

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 9. 30
  Доделено: 28 Септември 2012

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 10. 10
  Доделено: 29 Август 2012

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 11. 25
  Доделено: 13 Јуни 2012

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 12. 20
  Доделено: 21 Април 2012

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 13. 137
  Доделено: 8 Декември 2011

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 14. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 15. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 16. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 17. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот