1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Т-Home оптика

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од FATAL ERROR !, 15 Април 2013.

 1. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сега на раат ќе се симнува порњава у 4к ултра хд со VR. :)
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Кај мене со месеци веќе нешто друго бладаат xD
  rgth.jpg

  FUCK YEAH ево их 5 тера
  идеме 4к порки лабаво
  ама неам 4к тв/монитор
  у курац
  ќе ме кошта ова зголемувањево на лимитов

  P.S. @Tegla и дрмтрфкифр не знам како сте уште вие на пакет од 2016 и не ве натерале да обновите договор...
  ја имав договор 2 години напраен у 2017 и кога потпишував нов у 2019 ми рекоа ако не потпишам нов (имам пишано мислам за ова на форумов) ќе плаќам 25% поскапо затоа што кога го правев у 2017 демек имал 25% попуст и тој веќе немал да важи xD.
   
  Skorp, Oktar и на ARMac им се допаѓа ова.
 3. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Е фала Буда! 2 години се убедувам со телекомциве дека 1 тера за оптички пакет и power user е ништо во 4к доба. А баш денес гледав неотел за миграција. Одлично. Се чудев и зашто сметката ми е поголема.

  ПС. И мене ми брои од 5 тера сега, само, уште не ми ставиле 100/100, на 50/50 сум, а имам интернет Љ
   
  На Ребро и TexasUS им се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  И кај мене

  Screenshot_2020-06-01-22-17-06-707_com.telekom.telekommk~01.jpeg
   
 5. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се омрсивте телекомци. :)
   
  Антониј.К, TexasUS, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Јас бев готов да преминувам во неотел. Не дека трошам повеќе од 1ТБ, ама еднаш потрошив тераипол. И сега ми е шубе.
   
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,551
  1,893
  5 oктомври 2007
  Машко
  Брзинава ми е топ нели
  [​IMG]

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 8. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,347
  23 oктомври 2012
  Машко
  шомајкати :D :D :D
   
  olikomerc, causevd и на Avid им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го упеца:D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Тоа е баш сменето во софтверски пакет за манипулации со слики и фотографии за да не ме упецаат беее
   
  marv, krema и на Oktar им се допаѓа ова.
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  еее мајката
  --- Споени мислења, 1 Јуни 2020 ---
  Кој дел си Драчево што ти ставиле оптика?
   
 12. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  354
  263
  25 Август 2016
  Машко
  300/300 имам јас, изглеа на тие подоле нема.
   
 13. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Ама затоа 32 гига ми покажува за вчера...

  Има некој на кој веќе му зголемиле брзина од постоечки?
   
  Последна промена: 2 Јуни 2020
 14. Desmondz

  Desmondz
  Intern

  2
  1
  22 oктомври 2016
  Машко
  Антон Димитров, по старо Жарко Зрењанин или по најстарски - 52 улица.
  Кога ја реновираа ставија оптика подземно и пред две недели продажни агенти одеа од куќа во куќа кажуваа дека е активна мрежата. Си поднесов барање и ме мигрираа.

  Сум ги гледал по другите споредни улички инсталацијата ја прават по бандери и тоа со многу брзо темпо.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Јас сум кај бензиската сеуште немам си чекам си чекам сеа кога веке има 5тб донлоад
   
 16. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Упдејт за тие што се со поминат договор - добиваат лимит, не добиваат брзина.
   
 17. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,551
  1,893
  5 oктомври 2007
  Машко
  А колку е новата брзина? Еве јас сум со тековен договор, лимит добив, а и брзината си е по старо како што и пишува на веб страната. За М пакет магента 30/5.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  брзината си стоо шо би рекол нашиот екс пр
  го приметив @dekomote дека уште од претходниот пост малку ги помешал брзините (hehe) ама еве да разјасниме дека нема зголемување на брзините
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Има (или, ќе има) бар за L и XL, за постоечки што се со валиден договор или за нови. За тие што се вон договорна обврска како мене и тебе, нема зголемување на брзините.
  L беше 50/50, сега ќе е 100/100
   
 20. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  578
  287
  14 Април 2012
  Машко
  Нема да има зголемување на брзината .
  Л од секогаш е 100/100
   
  На acikaaa и marv им се допаѓа ова.
 21. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,551
  1,893
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ај дај да видиме од каде ова? Од лани уште L e 100/100.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 22. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Епа, изглеа само мене ќе ми кренат брзина. Јас сум на Л 50/50 ама од пред 2 години.
   
 23. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  42
  57
  19 ноември 2018
  Машко
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,574
  27 Март 2014
  Ние на бакар ке сонуваме над 25мбпс.. Научна фантастика.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас сум на истечен L и пишува 50/50, уствари е 60/60 од пред околу година дена.
   
  На Tegla и TexasUS им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...