• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Паметни часовници

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,291
1,254
Скопје
дечки инфо кај може да се најде дополнителни ремчиња и заштита во мкд за хуавеи гт2 и хуавеи фит ?
секој саатчија :) 18/20/22 мм зависно која големина имаш .. стандардни кајшки користат немаат ништо специфично. Ако сакаш баш брендед незнам ..
 

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
397
589
Resen, Resen, Macedonia
секој саатчија :) 18/20/22 мм зависно која големина имаш .. стандардни кајшки користат немаат ништо специфично. Ако сакаш баш брендед незнам ..
Не само ремче туку и заштита на екранот :)
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
93
38
Скопје
не очекувам нешто мн мн добро сепак 1500 али ме интересира мислење за овој саат конкретно го има некој користено некој коментар за него?
 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
151
120
Здраво на сите. Dали има кај нас во Мк да се купи Honor Band 5 ili 6?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,770
11,075
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Mi Band 5, јас го имам, функционира совршено од секој аспект, за таа цена не би го менувал со никаков друг.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
470
400
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
151
120
Дајте препорака за smart watch/band до 3000 јас се мислев да го земам Huawei Band 6 ката ?
Не вервам дека ќе најдиш искуства за тој банд пошто е нов, како и од Шаоми 6ката,ама јас лично Хуавеи би земал,ова субјективно то кажувам, го користам брендот 7 години и сум екстремно задоволен, а го имам и смарт вочот Хуавеи ГТ2 кој е супер, со само една маана за која имам пишано неколку страни наназад. Еве еден детаљ да ти кажам за Хуавеи, го имаат најдобриот систем за следење на квалитет на сон, тоа го имаш на алката нека ти биде тоа еден аргумент плус за да го купиш Хуавеи 6ката.Во скоро се друго, нема некои разлики во смарт алкиве.
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
93
38
Скопје
Се размислував дали да идам на алка или саат не ми треба некоја посебна фукнција ама чисто ради екрамот дека е поголем на саатите. Дали да земам алка од попознативе бреднови или саат лд не толку познативе.
А за GT 2ката му нема рамен во ниеден поглед ниеден саат за парите особено pebble brown верзијата е страшна да би имал толку средства без размислување би го земал :D
 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
151
120
Се размислував дали да идам на алка или саат не ми треба некоја посебна фукнција ама чисто ради екрамот дека е поголем на саатите. Дали да земам алка од попознативе бреднови или саат лд не толку познативе.
А за GT 2ката му нема рамен во ниеден поглед ниеден саат за парите особено pebble brown верзијата е страшна да би имал толку средства без размислување би го земал :D
Не се секирај за екранот брат. Да, поголем е на саатовите, ама сосема е задоволителна и алката. Јас еве саат имам, па без проблем би носел сега и алка. На кумот го почастив Хуавие 4ката пред едно 4-5 месеци многу се "фраерски" алките, топ изгледаат на рака и одат на се, и тренерка и костум. Чим не си многу запален по опции и слично, земи од новиве алки, не се скапи, не му ја мисли.
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
93
38
Скопје
ок а има ли некој саат/алка кај нас што можеш да ја врзеш со нет со spotify и bluetooth слушалки а немора да го/ја врзеш со телефон ?
знам дека е премногу али ме инстересира :ROFLMAO: *да знам колку пари да збирам :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
165
112
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
X-Bows Ranger w/ Zealios v2 67g
Audio
Sennheiser HD 6XX, HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
ок а има ли некој саат/алка кај нас што можеш да ја врзеш со нет со spotify и bluetooth слушалки а немора да го/ја врзеш со телефон ?
знам дека е премногу али ме инстересира :ROFLMAO: *да знам колку пари да збирам :ROFLMAO::ROFLMAO:
Има некои (на пр. од Garmin Forerunner 245 Music, Vivoactive 4 итн.). Со тоа што го врзуваш Spotify акаунтот и можеш да одбереш на пр. некоја плејлиста да ти ја симне на саатот, за потоа да можеш да ја слушаш offline. За online не знам дали може, можеби со некој што поддржува еСИМ како Samsung Galaxy Watch 3.
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
93
38
Скопје
баш и јас тоа си го помислив со симот али откако пишав истражив малце на гугле (цели 5 мин ми требаше ) и дојдов до странава од spotify каде ги има сите саати што поддржуваат spotify

 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
93
38
Скопје
Ја користам 5ка веќе 1 година профи е. Сега имаш 6ка за 500 ден поскап со поголем display.
разгледував денес по нет и одлуката се доведе на Huawei Band 6 и Mi Band 6 со тоа што ќе идам да го видам Band 6ката ако им е изложен во Mi Store али сега за сега водство си има Huawei-то
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
506
1,281
разгледував денес по нет и одлуката се доведе на Huawei Band 6 и Mi Band 6 со тоа што ќе идам да го видам Band 6ката ако им е изложен во Mi Store али сега за сега водство си има Huawei-то
По мене, Huawei има поубава апликација.
 

Sonic.01

Gaining Experience
5 јули 2016
134
335
Може малку off topic ама да прашам дали на некој што користел Galaxy watch од старите до сега ѓу се има случено да му се изгаси саатот и да не сака да бутира? По конкретно стига до Galaxy watch скринот и се гаси пак целосно. Пробано е и factory reset и пробано е флеширање на друг firmware ист е резултатот. Еднаш успеав да го уклучам и траеше 2 дена и се угаси пак рандом. Не е до батеријата.
 

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
119
50
Се мислам за купување на smart watch и изборот ми е сведен на Amazfit Gtr 2 vs Huawie Gt 2 Pro. Како корисник на смартфони од брендот на Шаоми прв избор ми беше Amazfit, но при направените споредби некако повеќе ме влече Gt2 pro. Часовникот ми треба првенствено за користење на нотификации и зборење преку него додека се полни телефонот или додека возам. Кој би бил подобар избор во овие категории ? Кој има подобар звучник при зборење ? Другите функции не ми се толку битни иако и изгледот би ми играл некоја улога во одлучувањето за купување.
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
93
38
Скопје
Се мислам за купување на smart watch и изборот ми е сведен на Amazfit Gtr 2 vs Huawie Gt 2 Pro. Како корисник на смартфони од брендот на Шаоми прв избор ми беше Amazfit, но при направените споредби некако повеќе ме влече Gt2 pro. Часовникот ми треба првенствено за користење на нотификации и зборење преку него додека се полни телефонот или додека возам. Кој би бил подобар избор во овие категории ? Кој има подобар звучник при зборење ? Другите функции не ми се толку битни иако и изгледот би ми играл некоја улога во одлучувањето за купување.
GT2 Pro ти е потежок, има подобро стакло и повеќе вградена меморија, а кај GTR 2та пак ти е обратно полесен до 3гб меморија за трансфер на песни директ на него и слично. Познавам повеќе луѓе што го користат GT2 Pro и се презадоволни. Едина драстична работа можеби би била батеријата гругарчето го полни GT2 Pro-то на 3-4 дена a Amazfit Gtr 2 вика 6.5 на heavy usage али ако можеш да го земеш Huawei Gt 2 Pro јас би идел со тој ради меморијата 1и титаниумското тело
 

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
119
50
GT2 Pro ти е потежок, има подобро стакло и повеќе вградена меморија, а кај GTR 2та пак ти е обратно полесен до 3гб меморија за трансфер на песни директ на него и слично. Познавам повеќе луѓе што го користат GT2 Pro и се презадоволни. Едина драстична работа можеби би била батеријата гругарчето го полни GT2 Pro-то на 3-4 дена a Amazfit Gtr 2 вика 6.5 на heavy usage али ако можеш да го земеш Huawei Gt 2 Pro јас би идел со тој ради меморијата 1и титаниумското тело
Фала за одговорот, неможам да стегнам лајк од незнам кои причини, порано можев, па затоа вака да ти заблагодарам, иако ќе ми значеше и одговор за јачината на микрофонот дали ќе ме слушаат кога ќе зборувам преку него.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,946
4,211
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Фала за одговорот, неможам да стегнам лајк од незнам кои причини, порано можев,
Сега мислам дека ќе можеш да стегаш лајк, релативно ново правило (50 мислења, 50 допаднати мислења и повеќе од 6 месеци членство).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
855,815
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно