1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови модератори 2019 [Завршено]

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 20 Март 2019.

Гласање за нов модератор

Анкета затворена (на) Среда во 08:35.
 1. JunkieMKD

  53 глас/а
  17.3%
 2. shifty

  98 глас/а
  31.9%
 3. Pulse

  64 глас/а
  20.8%
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  65 глас/а
  21.2%
 5. tupacan

  26 глас/а
  8.5%
 6. steff_maja

  31 глас/а
  10.1%
 7. M.Pix

  83 глас/а
  27.0%
Дозволени се повеќе гласови.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,132
  4,497
  21 Јануари 2009
  Знам еден неготинчанец и еден кавадарчанец.
   
  olikomerc, vlavot и на igor_igor им се допаѓа ова.
 2. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  622
  1,467
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,083
  646
  8 Мај 2010
  Машко
  Овие што јавно кажуваат за кого гласале изгледа сакаат да бидат советници на кабинет на новите модератори, или пак да не им се бришат теми во огласи.
  /jk

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На crazzyy84, Gaston, Psycore и уште 13 други им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,101
  23,633
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Потсетување за оние што не виделе дека можат да гласаат. Гласањето трае уште неколку дена.
   
  На krema и Oktar им се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,101
  23,633
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  гласањето е завршено. Честитки до новите модератори @shifty и @M.Pix. Во текот на денот ќе ви средам пермисии...Им благодарам на сите што учествуваа во анкетата како и сите што се пријавија да учествуват во истата.

  PS Да не ве збуни @Sharlovski е поставен како модератор на подфорумот Електронски Цигари со веќе постоечкиот @Metuzalem
   
  Последна промена: 17 Април 2019 at 12:30
  На Nikola Sone, Dave1, fuzzjaw и уште 18 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,775
 2. AMD_fan
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,198
 3. Costigan_Jr
  Одговори:
  118
  Прегледи:
  3,051
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...