1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови модератори 2019 [Завршено]

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 20 Март 2019.

Гласање за нов модератор

Анкета затворена (на) 17 Април 2019.
 1. JunkieMKD

  53 глас/а
  17.3%
 2. shifty

  98 глас/а
  31.9%
 3. Pulse

  64 глас/а
  20.8%
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  65 глас/а
  21.2%
 5. tupacan

  26 глас/а
  8.5%
 6. steff_maja

  31 глас/а
  10.1%
 7. M.Pix

  83 глас/а
  27.0%
Дозволени се повеќе гласови.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Поголема излезеност се очекува после 17:00 часот.
  Гласано.
   
  На Стап, vlavot, TATA_MATA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Би кажал експерт за фотографија, мислам дека е дел од бизнисот М.Пикс (кои се продавница за фото опрема во беверли и се стварно можда најдоброто место за да се обратиш ако бараш фото опрема на ново). Долго време член на форум и доста сериозен член у тоа.

  (ако утнав нека ме поправи некој)

  Ко шо спомнав сиве членови се ептен извонредни кандидати.
   
  На smole, Speedster, bxxxn и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  567
  953
  16 Јануари 2016
  Машко
  Утна, продавницата е Pix+ и нема врска со членот.
   
  Speedster, M.Pix, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Епа ете. Ја бев под импресија дека се поврзани пошо имаше ако не се лажам едно видео за почетнички фото апарати у кое збореа кој е најдобар и какви зделки имаат (негде на форум го гледав).
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  160
  181
  24 Јануари 2010
  Машко
  Ivan se vika deckoto,se bavi so fotografija,srce od covek

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Џанки е стара гарда и би требало да си ја врши работата ко шо треба.
  Шифти е топ океј смирен момак, го знам у живо, кој ако биде изберен се надевам ќе биде поактивен во темите и ќе заборави на огласи.
  Костиган најмалку ми се свиѓа од кандидативе ама доследен е во ставови и би требало да си ја врши океј работата.
  Пулс е топ супер момак помага кај ќе стигне не се експонира многу, овде иде мојот прв глас.
  Корун е најјокеј лик и од Кајгана го знам одамна и секогаш сум имал исти ставови така да овде оди мојот втор глас.
  Тупакан е топ типче, еднаш го видов, би бил океј за модератор и тука оди мојот трет глас.
  Стеф маја е океј лик но некако не ми е доволно активен али секако би бил ок за модератор.
  М пикс исто како стеф треба да биде поактивен (ете го вајкинг се прашуе кој е), го знам у живо и е супер момак, доследен, би требало да биде добар модератор.

  Стварно се добри кандидативе јеботе.
   
  Последна промена: 10 Април 2019
  На toplel, MasteR_#0, Speedster и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  332
  281
  21 Мај 2017
  Машко
  Би било добро повеќе членови да напишат свои мислења како ова за кандидатите затоа што не ги знаеме сите, особено тие ко мене што не се нешто активни.

  Edit: Исто така мислам дека членовите што аплицираат треба да не ограничуваат пристап на профил барем додека трае гласањево, за полесна процека секако.
   
  Последна промена: 10 Април 2019
  На Avid и toshex им се допаѓа ова.
 8. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Оволку гласа немаше ни Раде Рогожаров на локалните избори во Штип пред повеќе години :D
   
  На vlavot, ARMac, Sharlovski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ама, пак, анкета е?!
  Така би влијаеле на членовите, што не е потребно мислам?
   
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ете ја ќе се надоврзам на тоа шо го кажа @Avid за @shifty дека иако само неколку пати се слушнавме на телефон, Шифти оддава една од валјда најучтивите и најсмирени импресии - така шо дефинитивно мислам дека би бил топ модератор.

  У реалност пак ќе кажам дека за сите овие членови може да се кажат подеднакво позитивни ствари од многу многу голем број на други членови, така шо прочитајте некои нивни мислења и видете како ви изгледаат :)
   
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Зошто не се пријави ти?
  Зошто не се пријави и @Banjifiko и @Oktar и @FLEGMA ...

  Овој па вториов ко ќе го видам...
  gjkj.jpg
   
  Gaston, null_ptr и на TylerMkD им се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Си иам кажано јас премногу се замарам и не сум соодветен за модератор :D плус пристрасен сум некад итн. И не сакам одговорност :D
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  103
  100
  4 oктомври 2015
  Машко
  +1
   
  На Pulse му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,376
  1,202
  9 Јули 2013
  Машко
  Истото што е пишано погоре за @shifty можам да го потврдам и јас, имам соработувано со него и ми има оставено одличен впечаток, +1.
   
  windows8, toshex и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,418
  7 ноември 2014
  Машко
  Гласано, добра селекција, јас го фаворизирам Корун, беше модератор на кајгана не знам зашто сака и овде, така да среќни треба да сте што го имате...
   
  На Вајкинг и toshex им се допаѓа ова.
 16. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,564
  3,505
  11 Декември 2008
  Машко
  Гласано за џанки, шифти и корун од моја страна.
   
  gOJDO, toshex и на igor_igor им се допаѓа ова.
 17. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,037
  3,059
  2 Септември 2012
  Машко
  Исто. :cool:
   
  На gOJDO и olikomerc им се допаѓа ова.
 18. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Прв пат слушам дека требало да се кандидирам.

  На пример ако ме изберевте ќе ве носев на екскурзија. Бурек за секој, колгерли.

  Ама кога не го гласате Флегма кој ви е крив.
   
  На dimsa, vlavot, Sukhoi и уште 13 други им се допаѓа ова.
 19. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Дека си флегма затоа последен дознаваш :)
   
  Oktar, olikomerc и на FLEGMA им се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  9,805
  9,499
  24 Јуни 2009
  Машко
  Гласано, морам да најдам замерка што се прави преќутна кампања и фаворизирање на поединци, според мене треба да биде заклучено коментарињето и да се остави само гласањето.
  Нека им е со среќа на кандидатите. :)
   
  Banjifiko, olikomerc и на toshex им се допаѓа ова.
 21. windows8

  windows8
  On your way to fame

  748
  971
  12 Февруари 2012
  Машко
 22. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,702
  1,161
  16 Јуни 2010
  Машко
  Edit: Кој и да биде модератор нема проблем, мене лично не ме нервирав људи, него дискусија у теме за епл и хуавеи али па никој не ме ни тера да ги отварам и да ве читам :D
  Сс среќу на нови модератори
   
 23. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,085
  4,481
  4 ноември 2013
  Машко
  Стружанец бе :D (се ни сметат :p)
  Шала на страна, разбирам што пишува само е тешко за читање...
   
  На JunkieMKD и Sukhoi им се допаѓа ова.
 24. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,364
  3,070
  4 Септември 2008
  Steff_Maja многу оддамна го ставивте модератор и после го тргнавте поради неактивност. Последниве две години освен активност на огласи го нема никаде на друго место. Незнам зошто воопшто се пријавил пак, а и вие сте го земале во обзир.
   
  smole, tomaso, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,960
  2,936
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Гласано, а од каде им се свекрвит на кандидатите од Кочани или Кичево?
   
  olikomerc, Avid, crazzyy84 и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,951
 2. AMD_fan
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,333
 3. Costigan_Jr
  Одговори:
  118
  Прегледи:
  4,079
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...