1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  Врати им го

  Испратено од MHA-L29 преку IT.mk форум апликација
   
  На DonFrozex и SimeonS им се допаѓа ова.
 2. SimeonS

  SimeonS
  Intern

  25
  13
  4 Февруари 2017
  Машко
  Имам право да барам да ми дадат нов или ќе ми речат ќе го пратиме на сервис
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,190
  6,301
  27 Март 2014
  Ке ти го пратат во сервис. Не даваат нов така директно . Треба телефонот да не се поправа за да добиеш нов.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,340
  2,939
  4 Септември 2008
  Redmi 3 со LineageOS се прероди, нема што CyanogenMod остана еден од подобрите ромови. Moto G 2gen со 1GB ram тера уште без мака веќе трета година.
   
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  713
  794
  2 Март 2011
  Машко
  Како му го зедоа сите редот на Xiaomi,
  Mi8 Lite за 13.500
  Poco F1 128 за 20.300
   
 6. Brendog

  Brendog
  Intern

  17
  6
  18 Септември 2016
  Машко
  Дечки, последно парче поко у анхоч може да е со проблеми? На што да обрнам внимание пред да го земам? Ако е во кутија, мислам не би бил со проблеми? За околу еден час ќе идам да го ѕирнам и најверојатно ќе го купам. Ме плаши што е последно парче...
   
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  На farkizz, DonFrozex, DelphiUser и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  461
  395
  27 oктомври 2016
  Mi 8 SE 4/64 GB China stable 10.2.2.0, ќе треба да чекам 360 часа за отклучување на бутлоадерот за да можам да флешнам еу ром.
  Први впечатоци:
  - одлични фотографии
  - супер дисплеј
  - супер изработка
  - чајна ромот, апликациите и сетинзите достапни во моментов не се на мое ниво.
  Батеријата ден и пол слободно, околу 6:30-7 часа SOT.
  Очекувам подобрување, после 1ви Март :)

  Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  Последна промена: 19 Февруари 2019
  Tozo8, Misko6000 и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,821
  24,938
  4 Септември 2008
  Честито, зошто се одлучи за него, а не за SE, x7, RN7?
   
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  Пушти некое сликиче од камерата,за убаво да си го користиш.

  Испратено од MHA-L29 преку IT.mk форум апликација
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  461
  395
  27 oктомври 2016
  Ај утре, некоја "неутрална" да сликам :)

  Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  461
  395
  27 oктомври 2016
  Mi8 SE - најблиску до димензиите на мојот Mi4.
  Премногу Редми телефони измеѓу, сум ги видел сите :) и неможиме да се тркаме со Xiaomi.
  Најприфатлива цена, толку ми стига чергата.
  Дефинитивно Покото е подобар, најдобар за парите ама димензијата, амолед дисплејот и името (MI серијата) е она што пресудија.

  Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,821
  24,938
  4 Септември 2008
  Ама чекај ти имаш SE, не лајт, топ.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  На The Geek Boy и farkizz им се допаѓа ова.
 15. Goki Poki

  Goki Poki
  Intern

  46
  32
  14 Јули 2016
  Машко
 16. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  484
  189
  9 Август 2018
  Машко
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  713
  794
  2 Март 2011
  Машко
  На DonFrozex, Krk198, CBB_6 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  484
  189
  9 Август 2018
  Машко
  е тоа не им го сваќам LOL
  како у опште успеваат 4,000mAh на еден 5.8 инчен Mi A2 Lite,а на ваки top tier телефони едвај 3,300mAh...
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 19. МулевР

  МулевР
  Intern

  26
  30
  21 oктомври 2015
  Машко
  Има некој информација Redmi Note 7 кога ќе го донесат во Македонија ?
   
 20. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,189
  2,884
  24 Септември 2012
  Mi9, па, па, па, па, лудница... Жалосно што ускратиле на најважното место.

  Ај ваљда ќе има Mi9 Plus

  П.С: Подетално разгледано, нема стабилизација камерата изгледа. Значи глупости. Помала батерија башка... Страшни глупости.
   
  Последна промена: 20 Февруари 2019
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  107
  89
  6 Февруари 2016
  Машко
  Кога ќе искочи редми ноте 13.

  Морав. :D
   
  На fiatf, The Geek Boy, DonFrozex и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  671
  271
  10 Април 2011
  Што бидна со тоа брикнување телефони што не се за кинеско тржиште?
  Имам пријател што е тренутно у кина и ке доага за месец два, ако ми земе од таму ми9 ка, ке може ли после да инсталирам еу или глобал ром?
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,821
  24,938
  4 Септември 2008
  Xiaomi Mi 9 camera review - DxOMark

  КОНЕЧНО им текна, дека не е само фото.

  П.С. Чекајте launch цена од најмалце 600$ на Али.
   
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  713
  794
  2 Март 2011
  Машко
  Добро е, со 10ката и батерија да средат и го земам.
   
  На The Geek Boy и mdeni им се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,821
  24,938
  4 Септември 2008
  Камерата ќе стане осетно подобро од ова, секогаш е така со OP/Xiaomi.
   

Сподели

Вчитување...