1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски е-маил сервиси

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од plisner, 8 Јануари 2010.

 1. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тоа беше и мој предлог но мора да ги користеш нивните услуги за да можеш да отвориш кај нив меил адреса.
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Озбилно?
   
 3. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да бе, еве пробај.
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Пробав со ВПН ми напиша успешно испратено барање за регистрација.
   
 5. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, и што понатаму?
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па ти бараат телефон сигурно ќе се јават :D (ако ставев вистински број)
   
 7. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас пред 3 дена ставив вистински па гледам ми се јавија. :D
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Krevet

  Krevet
  Intern

  3
  1
  15 Април 2019
  Машко
  Здраво,

  Исто така барам за македонски имејл сервиси и никаде нема ги.
  Имам клиент од Полска (јас исто Полјак сум, не зборувам течно, уште го учам вашот прекрасен јазик, македонски затоа извини за грешки) и тој бара за македонски локални имејл-страници. Пробал сум да правам имејл на Íîâà e-mail àäðåñà, но ова не е можно.

  Не знаете ништо?
   
 9. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  За жал не знаеме ништо.
   
 10. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,049
  1,104
  6 Декември 2016
  Машко
  Продавам имејл со наставка @mail.net.mk

  Цена - 50€
   
 11. Krevet

  Krevet
  Intern

  3
  1
  15 Април 2019
  Машко
  Океј, фала за информации.
  Па, што сега требам да му нудам на клиентот, ако нема такви македонски сервиси?

  ПС
  Не знаев, дека во Македонија имате такви големи форуми. Секако ќе останам тука, не само да учам македонски, но исто за зборувам тука за интресни теми :D
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,476
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Работи
  Mail.mk

  Мора телефонски број (мобилен)
   
  На krema и Krevet им се допаѓа ова.
 13. Krevet

  Krevet
  Intern

  3
  1
  15 Април 2019
  Машко
  Оооо, фала.
  За жал немам македонски мобител (а таму не можам да променам на полското +48), но можеби ова ќе биде добро за мојот клиент.
   
 14. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,740
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јес да има малку реклами но сепак работи, изгледа дека е единствениот фри меил МК сервис пошто друг не најдовме.
  гуд џоб @ARMac :)
   

Сподели

Вчитување...