• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

infel.net.mk holes

Статус
Затворена за нови мислења.

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
гледам јас на страната од мојот кабловски оператор дали има некоја информација за зголемување на брзините на интернетот и еве што наоѓам
94266952vt2.jpg


скромно ама интересно :)
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
123
:LOL::LOL::LOL:
Респекат ! Без фалење, без многу јадење г. :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
:LOL::LOL:
Ова е напишано од некој кој били или во брзање или немал мозок да смисли нешто попаметно:ua:
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
I jas imam net od ovie infel i iskreno go imaat najglupiot net vo drzavava :) ama toa ti e koga rabotat nepismeni
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Паметно, наместо да си пише некој хакирано од овој оној... кратко и јасно "Страницата лесно се хакира" :LOL::LOL::LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Vaka.. Internetot ne e neshto poseben, i kako shto reche psychoo, e najglupiot net vo drzhavata.. Jas doma nemam od infel ama go znam od kaj nego.. Inaku i mojov ne e neshto posebno.. A stranata e kreirana od experti, lichni moi poznanici so navistina golemo znaenje.. E sega toa e verojatno kako shto reche Aleksandar so ironija napishano.. Ne se fakjajte zaradi eden zbor deka nemaat vrska vo rabotata..
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Vaka.. Internetot ne e neshto poseben, i kako shto reche psychoo, e najglupiot net vo drzhavata.. Jas doma nemam od infel ama go znam od kaj nego.. Inaku i mojov ne e neshto posebno.. A stranata e kreirana od experti, lichni moi poznanici so navistina golemo znaenje.. E sega toa e verojatno kako shto reche Aleksandar so ironija napishano.. Ne se fakjajte zaradi eden zbor deka nemaat vrska vo rabotata..

Не е со иронија, јас не забележав добро. Со оглед на тоа дека доле некој се потпишал Hacked By ... сигурно хакерот го допишал тоа, а веб-мастерите сеуште не забележале :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Не е со иронија, јас не забележав добро. Со оглед на тоа дека доле некој се потпишал Hacked By ... сигурно хакерот го допишал тоа, а веб-мастерите сеуште не забележале :)
Mozhebi si i vo pravo :D Me zachudi iskreno ova.. Znam deka na pochetokot imashe beta period kade shto se ispituvashe sigurnosta na stranava.. A licata koi shto ja "oddrzhuvaat" kako shto kazhav, si ja znaat rabotata, no ete.. Se sluchuva :D
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Vaka.. Internetot ne e neshto poseben, i kako shto reche psychoo, e najglupiot net vo drzhavata.. Jas doma nemam od infel ama go znam od kaj nego.. Inaku i mojov ne e neshto posebno.. A stranata e kreirana od experti, lichni moi poznanici so navistina golemo znaenje.. E sega toa e verojatno kako shto reche Aleksandar so ironija napishano.. Ne se fakjajte zaradi eden zbor deka nemaat vrska vo rabotata..
Abe stranava e napravena od experti ama samo stranata a tie sto ja pravea im ja prepustija na luge od infel da se grizat ponataka e arno ama ovie vrska si nemaat od zivototm,toa go primetiv uste ko dojdoa doma da mi mestat net covekov ide i pocna da bara nesto barase baraes ukluci word , corel , nekoj programcinja so si gi imav instalirano i nakraj se javi da prasa kako da ukluci cmd ama toa e nema izbor :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Abe stranava e napravena od experti ama samo stranata a tie sto ja pravea im ja prepustija na luge od infel da se grizat ponataka e arno ama ovie vrska si nemaat od zivototm,toa go primetiv uste ko dojdoa doma da mi mestat net covekov ide i pocna da bara nesto barase baraes ukluci word , corel , nekoj programcinja so si gi imav instalirano i nakraj se javi da prasa kako da ukluci cmd ama toa e nema izbor :D
hehehehehehehe :D:D:D
Za ova neznaev.. I kaj nashive ima talenti, ama barem cmd znaat da ukluchat ( normalno ima i iskluchoci ) :D
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
страницата колку што знам ја правеше главинче кој е еден од најголемите стручни лица од областа на веб дизајн, е сега дечкото не е веќе во нивниот тим и очигледно е дека останатите вработени треба повеќе да работат на одржување на страната, а за интернетот веќе почнаа да се подобруваат во моментов за 700 денари има 512 kbs download неограничен.
 

DARK3R

Intern
23 јули 2007
35
0
Страната ја дефајсиравме исто така јас и каспер т.е. XcypR i K45P3R и навистина многу беше лесно ама сепак не ја дефајсиравме за да се покажеме туку за да ги предупредиме.. бидејки подобро е да гледаме наш потпис на неа отколку грчко знаме.. иста приказна беше со брилијант која ја дефајсиравме 2 пати а и уште неколку други македонски страни...

П.С не сум дома сеа инаку ке ставев скрин.. ај коа ке си дојдам ке ставам...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Страната ја дефајсиравме исто така јас и каспер т.е. XcypR i K45P3R и навистина многу беше лесно ама сепак не ја дефајсиравме за да се покажеме туку за да ги предупредиме.. бидејки подобро е да гледаме наш потпис на неа отколку грчко знаме.. иста приказна беше со брилијант која ја дефајсиравме 2 пати а и уште неколку други македонски страни...

П.С не сум дома сеа инаку ке ставев скрин.. ај коа ке си дојдам ке ставам...

хмммммммз.. Чудно.. Само да те потсетам на некој од твоите постови na оваа тематика..

Цитирано од овде:
Abe odamna baram nekoj koj ke moze da me poducuva za hakiranje (barem nesto) za kako da vlezam vo tug komp.......aj nekoj neka mi pomogne malku barem........ama.......
Овде бараш за учење барем за почетничко ниво, а веќе дефејсираш страни ? хммз..


Следен цитат од овде
Abe "Remote desktop connection" ne bese onaa opcijata,demek pises IP adresa na nekoj komp. koj ne koristi firewall i vleguvas (koga ti bara pass i user poiskusnite znaat da se snajdat) a sto e toa windows telnet......sum cul deka imalo nekoja finta preku telnet da se vleze u tug kompjuter.......i ako ima nekade vo windows nekoja opcija telnet kazete mi kako da ja najdam....

Remote Desktop не знаеш што е, а повторно дефејсираш страни а ? хмммз.. интересно..

Следно од овде
Epa daj nekoja alatka ako mozes,nekoe upatstvo......

Немаш слушнато ништо за DOS i DDOS а хакираш а ? Yeaaaаа
Ме мрзи да продолжам да ти барам во постоивите на ваквите теми, да видиш само дека пред брзо време си немал ни елементарно познавање од оваа тематика.. А веќе знаеш да дефејсираш ? :))
Wonder Kid..
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
хаха ме преврте од смеење :LOL::LOL:
Не е смешно, трагично е .. Додека јас со години учам програмирања и се интересирам и читам за различни работи, со вечери немам спиено заради некои работи што навистина ме заинатиле, луѓево на денешницава преку вечер и хакери и кракери и се живо стануваат..
Денес незнаат компјутер што е, а утре веќе и страни дефејсираат ..
Како што кажав... Wonder Kid..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.130
Членови
31.475
Огласи
18
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно