• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

wi-fi

 1. Winncoot

  Tenda AC6 AC1200 Router

  Продавам малку користен Tenda AC6 Router. Има 4 антени и пробива низ дебели ѕидови и сигналот пристига далеку. Пакувањето доаѓа како што е купен. Цена: 1300ден. Резервирано.
 2. Roxas

  Asus VivoBook Интернет проблеми

  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта. Рутерот е: 300M Wireless N Router Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND Firmware Version: 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000
 3. Roxas

  RJ45 на продужни кабли

  Дали некој има поголемо познавање од мене во оваа сфера и да ми објасни дали е добро да се поврзат два такви кабли со тоа што на еден ке влага кабел од модемот во него и преку инсталацијата да добијам сигнал на другиот крај од куќата? Склопив компјутер и треба да си пуштам кабел сега некои 10...
 4. BlackOuttheWoRlD

  Што е Подобро за коннекција на WIFI

  Здраво на сите другари,ве молам помогнете ми да најдам некоја идеја. Сакам да воспоставам врска далеку за да има нет. од секаде.:) Имам едно cpe220 v1.1 и дали уште едно да земам cpe220,но незнам во што е разликата v1,v2 и version v3 што е подоброво верзијата? Се мислам на TP-Link TL-ANT2424B...
На врв Дно