1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Asus VivoBook Интернет проблеми

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Roxas, 8 Јуни 2019.

 1. Roxas

  Roxas
  Intern

  33
  6
  27 Февруари 2019
  Student
  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта.
  Рутерот е:
  300M Wireless N Router
  Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND
  Firmware Version:
  3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
  Hardware Version:
  WR841N v6/v7 00000000
   
 2. Roxas

  Roxas
  Intern

  33
  6
  27 Февруари 2019
  Student
  Со чепкање во сетинзите на рутерот го решив проблемот :D
   
 3. krema

  krema
  Professor

  9,497
  9,197
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сам свој мајстор. :)
  Браво
   
  На Speedster и Roxas им се допаѓа ова.
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,196
  1,231
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  [​IMG]
  :D
   
  spiritBreaker, Speedster и на Roxas им се допаѓа ова.
 5. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,695
  3,075
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Си го одлајкна постот хахахаах


  Онтопик: шо си чепнал за да се опрај конекцијата?
   
  На Pulse му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Roxas

  Roxas
  Intern

  33
  6
  27 Февруари 2019
  Student
  Не сум сигурен како го направив, но чепкав окулу заштитата на мрежата. Предходно во полето на верзија бешена WPA и го сменив на wpa2/psk го рестартирав рутерот и лаптопот доби пристап до интернет. Иако не верувам дека нешто до тоа е, можеби само сум требал да го ресетирам рутерот.
   

Сподели

Вчитување...