Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

работа од дома

 1. ContentBot

  Совет: Правете паузи помеѓу видео повиците

  Еден дел од работата од дома секако може да подразбира и подолги часови, но и повеќе состаноци „залепени“ еден по друг. Овие видео-состаноци, иако можеби на прв поглед се помалку стресни од состаноците во живо, сепак влијаат на учесниците. Група истражувачи од Microsoft откри дека видео-средбите...
 2. TheMarshal

  Фриленсинг - Митови, Заблуди и Искуства

  Ми се допаѓа што на форумов често се развиваат дискусии за Фриленсинг. Но, тоа што не ми се допаѓа, е што понекогаш се шират дезинформации дека фриленсерството е лесно и дека се почнува без ништо. Во реалноста тоа не е така - за да успее, и да се направи транзиција од meksel* во успешен...
 3. JasSum

  SEO

  Ми треба SEO експерт. Ќе треба да се средуваат сајтови на клиенти, може да се водат и социјални мрежи. Се работи од дома. Доколку сте заинтересирани пратете порака или препорачајте некој/а што ќе знае да го работи тоа. Админи, ми треба човек од форумот, не сум фирма, не можам да постирам на ит...
 4. gokica

  Идеи за интернет работа од дома

  Често се среќавам со прашање од типот дали се исплати да започнам нешто на интернет. Што да започнам да учам во таа област? Што е најисплатливо: програмирање на десктоп или мобилни апликации, креирање на интернет сајтови, содржини и слично? Каков интернет сајт би бил најисплатлив? Дали да го...
На врв Дно