• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

monitor

 1. Snow :)

  Делови за лаптоп - разно

  Samsung 2x2GB 1600Mhz - 700ден. (посебно по 400ден.) Kingston 4GB 1600Mhz - 750ден. - РЕЗЕРВИРАНО Процесорот е користен само 3 месеци, лаптопот се здоби со дефект на портот за полнење за кој единствено решение беше нова матична и така стои цел живот. Цена 800ден. Wistron EA53BM - 400ден...
 2. Sime123

  Монитор 27" Gigabyte G27Q

  Сакам да купам монитор ама не знам кој, не се разбирам баш во гејминг монитори, ми треба квалитетен 1440p не заоблен, се мислам за овој од Gigabyte ама не знам колку e добрар од Gigabyte , не ми се фрла пари за неквалитетен монитор, мислење. Monitor 27" Gigabyte G27Q ,144Hz, QHD, 2‎560 x 1440...
 3. NikacXMKD

  Продадено DELL S2319H IPS

  Prodavam DELL S2319H IPS odlichno sochuvan,koristen edna godina samo za rabota. Doagja so originalna kutija, godina i pol garancija od Telekom. Se prodava bidejki e zamenet so UltraSharp. cena:6.000den
 4. NikacXMKD

  Monitor MSI MAG241C 24" 1ms 144Hz Curved

  Продавам Gaming Monitor MSI MAG241C 24" 1ms 144Hz Curved. Купен од Анхоч пред година ипол, гаранција има уште, само треба да ја најдам. Работи беспрекорно, одлично e сочуван, супер ме служеше за гејминг затоа што е 144Hz, го менувам само затоа што ми треба по голем. Specs: Curved Gaming...
 5. VerGer

  Продадено Монитор Самсунг S27E390H 27" IPS FHD

  27" FHD PLS монитор сочуван без никакви оштетувања по екранот/постољето, без лоши (заглавени/умрени) пиксели. Црн со висок сјај и транспарентна плава опшивка околу панелот и постољето. Вграденa опција за ноќен режим на слика (топли бои), Eye Saver сертифициран (ниски емисии на плаво светло)...
 6. Skorp

  Продадено Benq GL2250 (Full-HD) 21.5' inch

  Ќе ве замолам за проценка на мониторов. Користен во нормални услови, се си работи како што треба, и нема никакви оштетувања. Stylish Monitor with Eye-care Technology, FHD |GL2250 12,000,000:1 contrast ratio Full HD 1080p Visual Perfection Senseye® Human Vision Technology
 7. coki83

  Problem so 580 8gb 144hz

  iskustvo nekoe so 144hz slikata tintra i se gasi na 2sec vo igra. Probav poveke hdmi kvalitetni kabli ama nisto smeniv na 120hz isto, vrakam na 60hz i nemam takvi problemi.Care nekoe ?
 8. Costigan_Jr

  Проценка BenQ BL3200PT

  BenQ BL3200PT 32-Inch QHD AMVA Monitor Review - Tom's Hardware | Tom's Hardware BenQ BL3200PT Review - TFTCentral Перфектни пиксели, нема заглавени ниту мртви(ова морам да го споменам бидејќи првиот примерок кој го добив имаше заглавени пиксели, после што беше вратен и ова е вториот примерок...
 9. Fearless

  Препорака за 27" 2К или 4К монитор

  Здраво, би сакал да замолам за помош за избор на 27" монитор со 2К или 4К резолуција до максимум 360/370 евра. Лично преферирам 2К резолуција. Со панелите се разбирам онака ама би послушал поупатени луѓе, лични искуства итн :). Ќе се користи за нормална работа евентуално за некоја игра (пр...
 10. ImTheDude

  Проценка Конфигурација i7 4790k/ Z97 Hero / 2x8Gb DDR3

  Ќе ве замолам за проценка на следната конфигурација. Asus Maximus VII Hero Z97-1150 - купено од DD Store, супер сочувана, нема мана до сега Intel i7-4790K 1150 - купено од Setec, супер сочуван, нема мана до сега, не е клокан Asus HD7850-DC2-2GD5 - купено од Setec, има спој на конекторите и...
 11. maci92

  Android уред како втор монитор

  Здраво дечки, сакам да поврзам Android уред како втор монитор со УСБ кабел на Windows PC. Знам дека има милион алатки по интернет, но ме интересира ваше мислење, сугестија, решение... По можност freeware :)
 12. T

  Monitor 24" U2414H x2 + Lenovo Z710

  Здраво, Имам Lenovo Z710 и еден Dell U2414H монитор поврзан преку HDMI. Сакам да земам уште еден идентичен Dell U2414H монитор и да ги поврзам преку DisplayPort1.2. Дали лап топот Леново ја подржуваа оваа комбинација? Од графика има:
 13. Astraion

  [Монитор] Acer BM320

  Овие запнаа по Dell изгледа, очигледно е мислам. :) Многу фини генералии има засега, уште да прочитам неколку фини рецензии за него и со која цена ќе заплива.. наскоро.
На врв Дно