Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

intel

 1. R

  Предлог Десктоп конфигурација за работа (нема да се користи за игри)

  Здраво, нов член на форумов, барам мислење за работна (десктоп)конфигурација за буџет од околу 1000€ (буџетот може да биде помал, но ако стварно вреди може и да оди малце над дадениот). Компјутерот би се користел за софтверски развој, при што би се кориселе Виртуелни машини, Podman/ Docker...
 2. Intel Laminar RM1 нов

  Intel Laminar RM1 нов

  Нови некористени кулери Цена: 500 денари од кулер.
 3. Intel Celeron G3930 + Cooler

  Intel Celeron G3930 + Cooler

  Изваден од риг, заедно со оригинален кулер.
 4. Нема Слика

  Купувам Core i7-2600

  Купувам процесор Intel Core i7-2600 (Sandy Bridge) за инсталација во Lenovo ThinkCentre M81. Претпочитам од Скопје.
 5. Комбо матична + процесор + рам

  Комбо матична + процесор + рам

  Се продава следното комбо: Матична: ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI Z590 (ComputerUniverse, користена 5 дена и целосно тестирана) Процесор: Intel Core i9-11900F (гаранција Анхоч до мај 2024) Рам меморија: 64gb Corsair Vengeance RGB PRO 3600mhz DDR4; 4 x 16 gb (гаранција 55 месеци Анхоч)...
 6. Нема Слика

  Купувам i7 7700k

  Понуди ПП.
 7. Нема Слика

  Asus TUF/Strix B660/760 D5 и/или 13600K

  Понедете во ПП плоча и/или цпу. Мора да е TUF/Strix серија LGA1700 и да е до DDR5 меморија. Исто така и 13600K. Да имаат кутии и гаранција. Да не има забуни, не ги барам во комбо туку засебно.
 8. Noctua NH-U12S

  Noctua NH-U12S

  Купен 11-09-2020 од JVSnet со гаранција до 11-09-2025 Доаѓа во кутија со сите додатоци. Повеќе инфо во ПП
 9. GamingPC: i5 12600K,16GB RAM,500GB NVME,RTX 3070 8GB

  GamingPC: i5 12600K,16GB RAM,500GB NVME,RTX 3070 8GB

  На продажба гејминг компјутер со следните спецификации: CPU: Intel i5 12600K AIO: Lian Li Galahad 240 White AIO MB: Asus Z690P D4 RAM: Corsair VengeanceRGB Pro CL16 White 16GB (Kit 2x8GB) 3200MHz GPU: Asus RTX3070 8GB Dual (non LHR) Storage: Samsung 970 EVO Pllus 500GB NVME + Samsung 860 EVO...
 10. Нема Слика

  Prodavam Cpu

  PRODAVAM: CPU: Intel i5-4570 3,2ghz 1500den CPU: Intel i3-7100 3,9 ghz 1100den
 11. Intel G4560 KabyLake

  Intel G4560 KabyLake

  Продавам процесор Intel G4560 KabyLake Пишете на Вибер или барајте 077 / 409 / 939
 12. Нема Слика

  Продавам i5 4570s

  Се продава i5 4570s 2.90Ghz купен во 2014 користен за гејминг обично за CSGO. Процесорот не е оверклокан досега и е во одлична состојба со секогаш сменета паста на време.
 13. Нема Слика

  Desktop PC - i9990k, Z390 Aorus Master

  Барам проценка за следнава конфигурација MB: Z390 Aorus Master SSD: Samsung 870EVO 500GB (07.10.2023 - Anhoch ) GPU: Asus PH-550-2G (15.02.2024 - Setek ) Cooling: NZXT Kraken X53 ( мислам дека е овој модел, не ја чувам кутијата или гаранцијата ) CPU: i9900k PSU: CM G750M Ram: HyperX Predator...
 14. Intel G4560 Kaby lake DDR4 и Ram XyperX Furry 8GB DDR4

  Intel G4560 Kaby lake DDR4 и Ram XyperX Furry 8GB DDR4

  Се продават во пакет или посебно , солидно сочувани инфо 077/409/939
 15. Нема Слика

  Intel Core i7 5820k (15M Cache, up to 3.60 GHz)

  Продавам половен процесор Core i7 5820k. Уредот е 100% исправен, се продава бидејќи ја продадов матичната плоча. Total Cores: 6 Total Threads: 12 Processor Base Frequency: 3.30 GHz Max Turbo Frequency: 3.60 GHz Cache: 15 MB Intel Smart Cache Lithography 22 nm TDP: 140 W Socket Supported...
 16. Нема Слика

  Десктоп компоненти amd/intel

  Ве молам за проценка на следниве компоненти. Од двa различни PC-a. По оформување на цена само една комбинација ќе оди на продажба. MB - Asus B150M-A/M.2 CPU - i5 7500 RAM - 16GB (2x8) DDR4 Kingston HyperX GPU - GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PSU - CoolerMaster MasterWatt Lite 700W MB - Gigabyte B450M...
 17. Нема Слика

  Купувам 1155 матична

  Купувам матична плоча со интел 1155 сокет, во целосно функционална состојба. Понуди може да ми пуштите во ПП или тука.
 18. Продавам Intel® Core™ i7-10700K Processor

  Продавам Intel® Core™ i7-10700K Processor

  Продавам користен Intel i7-10700K со локална гаранција до 10.08.2023. Процесорот си работи најнормално и без никакви проблеми. Никогаш не е клокан и се продава поради апгрејд. Си доаѓа со оригиналната кутија.
 19. Intel i3 4170

  Intel i3 4170

  Продавам одличен i3 4170 процесор, го имам и фабричкиот кулер ако сакате. Се наоѓа во Битола, би го испратил по карго ама.
 20. Skorp

  Продавам Intel® Core™ i7-10700K Processor

  Продавам користен Intel i7-10700K со локална гаранција до 10.08.2023. Процесорот си работи најнормално и без никакви проблеми. Никогаш не е клокан и се продава поради апгрејд. Си доаѓа со оригиналната кутија. 19.000 ден.
На врв Дно